Kontakt
Samorządowe Przedszkole w Lubniu

Aktualności

   

Zebranie z rodzicami

Zapraszam rodziców na zebranie inaugurujące nowy rok szkolny. Zebranie odbedzie się
w dniu 29 sierpnia br. o godz.17.00 w auli szkoły podstawowej w Lubniu (dawne gimnazjum).

Po ogólnym zebraniu, odbedą się spotkania z wychowacami grup. Ponadto informuję, że dni otwarte dla najmłodszych dzieci (2,5 -4 lata) rozpoczynających przygodę
z przedszkolem, zorganizowane zostaną w dniach 29-31 sierpnia w godzinach 9.00 - 11.00. Dla dzieci starszych informacja o dniach otwartych podana zostanie na zebraniu ogólnym.

Zapraszam Urszula Trzeciak

 

ZAJĘCIA KULINARNE W PRZEDSZKOLU:)

W tym roku szkolnym w grupie ''Czarodzieje" realizowany było program ''Moje kuchcikowo - smacznie, zdrowo, kolorowo". W ramach programu dzieci wykonały szereg różnych działań - począwszy od zapoznania z ,,Piramidą zdrowego odżywiania" po praktyczne działania w postaci ''gotowania''. Jednym słowem było smacznie, zdrowo i kolorowo ????????????????

Prowadzimy zdrowy i aktywny tryb życia ? R?zeknes valsts po?u ?imn?zija

ZIELONA NOC W PRZEDSZKOLU:)
Wieczór 24 czerwca na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy ‘’Czarodzieje’’, które w tym roku opuszczają przedszkolne mury. Tego wieczoru pani wychowawczyni zorganizowała swoim podopiecznym szaloną - zieloną noc. Uczestnicy tego spotkania mieli udowodnić wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że są już gotowi wkroczyć w nowy etap życia, który wkrótce przed nimi się otworzy. Najpierw dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że tego wieczoru nie będą marudzić, płakać, narzekać i udowodnią, że są prawdziwymi przedszkolakami. Potem były już tylko emocje i radość z wykonywania poszczególnych zadań m.in.: zabawa w podchody, zabawy przy muzyce, odnalezienie ukrytego skarbu (popcornu), seans filmowy na dobranoc. Dzieci zostały również zaproszone na uroczystą kolację - pizzę, którą przygotowały ich mamusie. Zielona nocka wszystkim bardzo się podobała, dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte i pełne wrażeń wróciły następnego dnia z rodzicami do swoich domów.
''BAJKA KREDKĄ MALOWANA" - KONKURS PLASTYCZNY:)
W miesiącu czerwcu, w ramach promocji czytelnictwa został zorganizowany wewnętrzny konkurs czytelniczo - plastyczny pt. ,,Bajka kredką malowana”. Konkurs zorganizowany był w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”. Zadanie dzieci polegało na uważnym słuchaniu pozycji książkowej wybranej przez nauczyciela, a następnie odzwierciedleniu jej treści na kartce papieru za pomocą kredek. Dzieci wykonały przepiękne ilustracje i zostały nagrodzone w czterech kategoriach wiekowych 3, 4, 5 i 6-latki. Gratulujemy naszym zdolnym przedszkolakom:)
 
GMINNY KONKURS ''O ZŁOTĄ NUTKĘ"
9 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Pierwszy Gminny Konkurs Taneczny ''O złota nutkę”. Na parkiecie przedszkolnej auli podziwialiśmy z zachwytem występy zespołów tanecznych z przedszkoli z terenu naszej gminy tj. Lubnia, Krzeczowa i Skomielnej Białej. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności taneczne, występując w przeróżnym repertuarze. Począwszy od tańca nowoczesnego po regionalnego Krakowiaka, był też Walc i skoczna Poleczka. Jury konkursu miało trudny orzech do zgryzienia, jednak po burzliwych naradach postanowiło nagrodzić wszystkie biorące udział w konkursie przedszkola.
W kategorii dzieci młodszych:
I miejsce: zespół ,,Motylki” z przedszkola z Lubnia
II miejsce: zespół ,,Piraci” z przedszkola ze Skomielnej Białej
III miejsce: zespól ,,Żabki” z Lubnia
W kategorii dzieci starszych:
I miejsce: zespół ,,Lego Group” z przedszkola ze Skomielnej Białej
II miejsce: zespół ,,Pszczółki” i ,,Biedronki” z przedszkola z Lubnia
III miejsce: zespół ,,Mrówki” z przedszkola z Krzeczowa
Zwycięskie zespoły otrzymały statuetki ,,Złotej nutki” oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim małym tancerzom i życzymy im dalszych sukcesów na scenie. Ponadto serdecznie dziękujemy nauczycielkom za zgłoszenie i przygotowanie dzieci do występu.
 
''RZEPKA" JULIANA TUWIMA W WYKONANIU RODZICÓW:)
Dnia 6 czerwca mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny w wykonaniu rodziców dzieci z grupy ''Czarodzieje”. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali oni dla wszystkich muzyczno-teatralną niespodziankę w postaci przedstawienia na podstawie znanego wszystkim utworu Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Nasi rodzice wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi. Na pochwałę zasługuje także ich odwaga i sama chęć wystąpienia w przedstawieniu. Dzięki temu otrzymaliśmy dużą dawkę dobrej zabawy, śmiechu i po prostu miło spędziliśmy czas oglądając ten wspaniały występ w radosnej atmosferze. Chyba nie było nikogo, kto nie wyszedłby z przedstawienia w dobrym humorze i z uśmiechem na ustach. Dziękujemy rodzicom-aktorom, którzy zaangażowali się w inscenizację "Rzepki" i poświęcili swój czas na przygotowanie tej niespodzianki dla dzieci:):):)

DZIEŃ RODZINY

„Mama i tata, najpiękniejsze słowa świata”

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do przedszkola wróciły programy artystyczne przygotowywane przez dzieci z okazji Dnia Rodziny. Wszyscy mogliśmy się spotkać i wspólnie świętować ten szczególny dzień. Dzieci pod opieką swoich pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest dla ukochanej mamy i ukochanego taty. Podczas uroczystych przedstawień przedszkolaki z każdej grupy zaprezentowały wspaniałe i bardzo ciekawe wierszyki, piosenki oraz tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Po zakończonej inscenizacji pociechy wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane laurki i  upominki. Mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci rodziców  jak i  naszych małych przedszkolaków.

MAJOWE WYCIECZKI AUTOKAROWE:)

W miesiącu maju nasze przedszkolaki udały się na dwa wyjazdy autokarowe:). Młodsze dzieci wyruszyły na spektakl pt. "Zimowa przygoda" do Teatru Lalek Rabcio w Rabce:). Starsze natomiast zawitały do Kina Muza w Myslenicach, aby obejrzeć film pt. "Igrzyska zwierzaków". Pogoda dopisała, a spędzony wspólnie czas wywołał uśmiech i radość na twarzach naszych milusińskich:)

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI:)
Dnia 12 maja odbył się ,,VI Gminny Konkurs Recytatorski” pod hasłem: ,,Przyroda wokół nas” zorganizowany przez nasze przedszkole wraz z Biblioteką Publiczną w Lubniu. Dzieci z wszystkich miejscowości naszej gminy pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na deskach ,,wielkiej sceny":). Komisja konkursowa miała nie lada dylemat komu przyznać miejsca na podium, jednak w rezultacie wyłoniła następujących zwycięzców:
 

W kategorii dzieci młodszych:

I miejsce przyznano Indze Rapacz z Samorządowego Przedszkola w Lubniu

II miejsce przyznano Magdalenie Biedrończyk z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie

III miejsce przyznano Witoldowi Stobieckiemu z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie

W kategorii dzieci starszych:

I miejsce przyznano Barbarze Karpierz z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Krzeczowie

II miejsce przyznano Karolinie Wąchała z Samorządowego Przedszkola w Lubniu

III miejsce przyznano Karolinie Rapacz z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie

Nagrodę specjalną, ufundowaną prze p. Annę Rapacz, za nawiązanie do tematyki konkursu oraz wyraz artystyczny przyznano Janowi Kalecie z Przedszkola Niepublicznego Nibylandia. Dodatkowo za strój pani słowikowej wyróżniono Zuzannę Leżańską z Samorządowego Przedszkola w Lubniu, natomiast za strój rusałki – Annę Rapacz z Przedszkola Niepublicznego Nibylandia. Wyróżnienia i dyplomy za udział w konkursie otrzymali również:  Filip Kania (Krzeczów), Anita Stożek (Tenczyn), Nikola Musiał (Skomielna Biała), Ksawery Gacek (Skomielna Biała), Maja Kołodziejczyk (Lubień), Luiza Szczepaniec (Lubień).

Zapisy na wakacyjny dyżur

Informacja o wakacyjnym dyżurze

Dzieci na dyżur wakacyjny proszę zgłaszać osobiściew sekretariacie przedszkola w budynku 885 (możliwe jest zgłoszenie telefoniczne na numer 182682001, jednak w ciągu tygodnia  należy zgłosić się osobiście do sekretariatu w celu potwierdzenia zgłoszenia).

W bieżącym roku szkolnym dyżur odbywał się będzie w okresie od 01 lipca do 12-go sierpnia w budynku 885. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego w pierwszej kolejności będą akceptowane zgłoszenia dzieci obojga rodziców pracujących. Termin zgłaszania upływa 06-go  czerwca, a po tym terminie w miarę wolnych miejsc.

''BAJKA O ŚPIĄCYM NIEDŹWIEDZIU"

Oto ,,mali" aktorzy z naszego przedszkola w przedstawieniu pt. ''Bajka o śpiącym niedźwiedziu". W środę 11 maja nasi milusińscy zaprezentowali swoje umiejętności kolegom z wszystkich grup przedszkolnych. Przedstawienie wszystkim się podobała, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami:):):)

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI:)

10 maja na wiosenną wycieczkę do biblioteki wybrały się przedszkolaki z grupy "Czarodzieje" i "Pszczółki" , aby uczczić DZIEŃ BIBLIOTEKARZA:) Dzieci składając życzenia obdarowały panie bibliotekarki symboliczną różyczką, doceniając w ten sposób ogrom ich pracy:). Podczas wizyty nasi milusińscy podziwiali również piękną wystawę pokonkursową pt. ''Magiczna książka". Z naszego przedszkola nagrodzone zostały dwie osoby z grupy ''Czarodzieje" - Emilka oraz Amadeusz, były również wyróżnienia w grupie ''Pszczółki".

WARSZTATY ŚWIEC ŻELOWYCH :)
Dnia 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świec żelowych. Dzieci samodzielnie sypały do szklanego naczynia barwiony kwarc tworząc w ten sposób przepiękną mozaikę. Również wielką frajdą dla dzieci było dobieranie ozdób i układanie ich na mozaikowym podłożu świecy oraz wybór koloru parafinowego żelu. Dzięki kreatywności i pomysłowości dzieci powstały niepowtarzalne i fantazyjne świece, które będą mogły stać się ozdobą stołu w Waszych domach:)
 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - MARSZ EKOLOGICZNY:)

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.”

W dniu 22.04.2022 r. dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w ''EKO - MARSZU"  z okazji obchodów MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI. Tego dnia podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób dbać o naszą planetę, aby była czysta. Dzieci w swoich grupach wraz z nauczycielkami przygotowały plakaty o tematyce ekologicznej. Wszyscy radośnie i z uśmiechami na twarzy maszerowali przez okolice Lubnia i dumnie prezentowali wykonane wcześniej transparenty. Mamy nadzieję, że promowanie zachowań proekologicznych przyniesie pozytywne efekty nie tylko wśród dzieci, ale także ich rodziców i pozostałych mieszkańców naszej malowniczej miejscowości.

 

WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ''BARANEK WIELKANOCNY"

Rodzinny konkurs plastyczny pt: „Baranek Wielkanocny” został rozstrzygnięty!

Udział w nim mógł wziąć każdy, kto tylko miał ochotę. Wszystkie prace były piękne i oryginalne. Wyboru najlepszych prac dokonała komisja przedszkolna powołana przez Panią Dyrektor i przyznała następujące miejsca oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

Dzieci młodsze 3-4 latki:

I MIEJSCE: Norbert Leksander gr. „Motylki”

II MIEJSCE: Szymon Róg gr. „Żabki”

III MIEJSCE: Oliwier Kęsek gr. „Promyczki”

WYRÓŻNIENIE: Mikołaj Kosek gr. „Promyczki”

                          Zuzanna Czech gr. „Motylki”

Dzieci starsze 5-6 latki:

I MIEJSCE: Karolina Wąchała gr. „Czarodzieje”

II MIEJSCE: Antoni Róg gr. ,,Stokrotki”

III MIEJSCE: Amelia Szczyrbuła gr. „Stokrotki”

WYRÓŻNIENIE: Julia Sobecka gr. „Biedronki”

                          Maksymilian Figuła gr. „Pszczółki”

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy!!!

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W dniu 07.04.2022 r. do naszego przedszkola zawitała teatrzyk z „Agencji Canon”, który zainscenizował przedstawienie pt: „Szewczyk Dratewka”. Głównym bohaterem tej opowieści jest młody, ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom, nie oczekując niczego w zamian. Wędruje przez wsie, lasy i pomaga wszystkim napotkanym na swojej drodze. Kiedy jednak dociera do miasta, zauważa ogromną wieżę, a w niej uwięzioną królewnę. Szewczyk Dratewka zasłyszał, że żeby uratować panienkę, należy wykonać zadania wymyślone przez złą czarownicę. Dzielny bohater nie poddaje się i wykonuje wszystkie zadania. Królewna zostaje uwolniona z wieży i żyje długo i szczęśliwie razem z  Szewczykiem. Jak każda baśń, tak i ta ma swoje przesłanie. Aktorzy przekazali przedszkolakom, że jeśli będą pomagać to każdy czyn będzie nagrodzony. Dobre rzeczy zdarzają się osobom, które pomagają innym, dlatego warto to robić.  Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało. Zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Dyżury przed- i poświąteczne

Informacja o pracy przedszkola w okresie przed i poświątecznym

 

W dniach 14,15 i 19 w przedszkolu będzie zorganizowany dyżur dla wszystkich chętnych. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie dzieci
u wychowawców, w sekretariacie lub telefonicznie  w terminie do 12-go kwietnia br.

Harmonogram dyżurów:

14 i 19 kwietnia 7.00 – 16.30

15 kwietnia (Wielki Pątek) 13.00.

Jak zwykle dyżur zorganizowany będzie w budynku 885 (gimnazjum)

Dyżur wakacyjny

Dyrektor przedszkola informuje, że dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu odbywał się będzie w terminie od 01 lipca 12 sierpnia br. Zgłoszenia będziemy przyjmować w maju br., a szczegóły dotyczące zgłoszeń na wakacyjny dyżur podane zostaną w późniejszym terminie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W  naszym przedszkolu przygotowania do pierwszego dnia wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej kiedy to w salach zazielenił się kącik przyrody, a dekoracje w salach zmieniły się z  zimowych na wiosenne. Witając wiosnę 21 marca  każda grupa uczciła coroczną tradycją w  naszym przedszkolu i wykonała kukłę Marzanny. Ubrane w piękne kolorowe suknie ozdobione kwiatami Marzanny wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola nad rzekę, aby pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Ze względów ekologicznych Marzanny zostały spalone blisko rzeki. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W MŁODSZYCH GRUPACH

17 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tym razem udział w nich wzięły najmłodsze grupy. Podczas spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Z zainteresowaniem słuchały wskazówek Pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci pod czujnym okiem Pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Sprawdzały co znajduje się w torbie ratownika, który udziela pierwszej pomocy. Zajęcia przygotowywały dzieci do kształtowania pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz radzenia sobie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Spotkanie zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pani ratownik sprawiła, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach. Po zakończeniu pokazu każdy uczestnik warsztatów medycznych otrzymał „Dyplom Małego Ratownika”.

''WIELKANOCNY BARANEK'' - RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY:)

9,440 Baranek Wielkanocny Zdjęcia Stockowe - 123RF

Samorządowe Przedszkole w Lubniu serdecznie zaprasza do  udziału w  rodzinnym konkursie plastycznym wszystkich naszych przedszkolaków i  ich rodziców:)

Cele konkursu:

· pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych,

· rozwijanie zdolności manualnych,

· rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci,

· kształtowanie wrażliwości estetycznej,  uzdolnień i inwencji twórczej.

Termin składania prac: 07.04.22. do wychowawcy grupy.

Rozstrzygnięcie konkursu: 12 kwietnia 2022 r

c.d. na następnej stronie...

WYCIECZKA DO TEATRU LALEK ''RABCIO" W RABCE:)
Wszystkie starsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się w marcu autokarem do teatrzyku "Rabcio" w Rabce - Zdrój na spektakl pt. "Skrzaty domowe". Przedszkolakom bardzo podobał się występ aktorów, o czym mogły świadczyć gromkie brawa oraz ich entuzjastyczne reakcje. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

IMG_1164 Brak opisu.

SPOTKANIE Z AUTORKA WIERSZY DLA DZIECI :)
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 8 marca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie autorskie z Panią Jadwigą Daniek -Salawą, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Pani Jadwiga pokazała dzieciom nie tylko swój talent, ale również wielkie serce, jakie ma do pisania i organizacji różnego rodzaju akcji charytatywnych. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłychały czytanych przez autorkę wierszy i opowiadań, oglądały z  zachwytem piękne ilustracje z jej książek, a także wzięły udział w konkursie i aktywnej zabawie ruchowej. Radości nie było końca:) Pani Jadziu serdecznie zapraszamy za rok, a może nawet wcześniej:)
 

  

 

BAL KARNAWAŁOWY 2022:)
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się nasze przedszkolaki 24 lutego podczas balu karnawałowego. Wszystkie dzieci z dumą prezentowały swoje stroje i, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach oraz konkursach. Tego dnia już od samego rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, a dzieci przebrane były przede wszystkim za bohaterów znanych bajek. W przedszkolnych salach można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, dinozaury, tygrysy, elfy ... oj nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sal i auli wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, nasi milusińscy świetnie się bawili, w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę, pytając ,,Kedy będzie kolejny bal:)" ???....Oczywiście już za rok:)
 
TEATR ''BAJKA" NA PRZEDSZKOLNEJ SCENIE:)
Dnia 03.02 2022 r. do naszego przedszkola znów zawitał teatrzyk. Tym razem aktorzy z Krakowskiego Teatru ,,Bajka" zaprezentowali zabawną inscenizacje, która zapewniła dzieciom wiele wrażeń i wspaniałą zabawę. Spektakl pt: „Wymieciona dżungla” to dowcipna i lekka opowieść o podróżniczce Mieczysławie, która wyrusza w niesamowitą przygodę w głąb Afrykańskiej Dżungli. W labiryncie tropików spotyka wiele postaci (zwierzęta oraz mieszkańców), którzy uświadamiają jej jak ważne jest dzielenie się z innymi, dbanie o higienę, a także dobra zabawa. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obejrzały spektakl. Było bardzo dużo śmiechu oraz dobrej zabawy! Muzyka na żywo, afrykańskie instrumenty oraz przepiękne stroje aktorów sprawiły, że poczuliśmy smak afrykańskiej przygody.

I GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

13 stycznia 2022 r. odbył się I GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK DLA PRZEDSZKOLI I ZERÓWEK organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu, w  którym wzięło udział 6 grup z naszego przedszkola. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w  miłym i jeszcze świątecznym nastroju. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały się do występu. Dzieci zostały ocenione przez jury konkursowe, które przyznało następujące miejsca:

w kategorii grup 3-4 latków

I miejsce - GRUPA ŻABKI

II miejsce - GRUPA MOTYLKI

III miejsce - GRUPA PROMYCZKI

w kategorii grup 5-6 latków

I miejsce - STOKROTKI

WYRÓŻNIENIE - GRUPA PSZCZÓŁKI I GRUPA CZARODZIEJE

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i wspaniałymi nagrodami. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
"Tam przy górze, przy dolinie, przy gęstej krzewinie..." - tymi słowami lubieńskiej pastorałki dzieci z grupy ''Czarodzieje'' rozpoczęły pod okiem swojej pani uroczyste ''Jasełka''. Przedszkolaki postanowiły zrobić miłą niespodziankę i wprowadzić wszystkich obecnych w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach pięknie prezentowali się na tle bożonarodzeniowej dekoracji oraz stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy artyści z dużym przejęciem wiernie odtwarzali swoje role, a także prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po przedstawieniu Pani dyrektor Urszula Trzeciak życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Naszym ,,Czarodziejom” należą się ogromne pochwały za zaangażowanie oraz piękny śpiew kolęd i pastorałek, dzięki którym stworzyli wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbili serca całej widowni.
 
 
WIGILIJNY CZAS....

21 i 22 grudnia w naszych przedszkolnych grupach odbyły się wspólne wigilie.

W magiczny nastrój świąt wprowadziły wszystkich śpiewane kolędy, pastorałki, a także stół nakryty białym obrusem, na którym znajdowały się różne przekąski i smakołyki przygotowane przez rodziców. Dzieci z niektórych grup własnoręcznie dekorowały pierniczki, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem świątecznych życzeń.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację ''Wigilii" z poszczególnych grup:)

WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU NA ,,KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ"
Konkurs rodzinny na „Kartkę Świąteczną” został rozstrzygnięty. 
Dziękujemy rodzicom i dzieciom za liczny udział w konkursie i wspaniałe efekty Waszej pracy. Kartki wraz z życzeniami świątecznymi przekazane zostały do instytucji publicznych w Lubniu. A oto wyniki konkursu:
 
GRUPY MŁODSZE (3-4-latki):
I MIEJSCE: Zosia Sobczak gr. ,,Promyczki”
II MIEJSCE: Hubert Szczepaniec gr. ,,Motylki”
III MIEJSCE: Mikołaj Szczepaniec gr. ,,Motylki”
WYRÓŻNIENIE: Julia Skrzypska gr. ,,Motylki” i Alicja Knapczyk gr. ,,Żabki”
GRUPY STARSZE (5-6-latki):
I MIEJSCE: Antoś Róg gr. ,,Stokrotki”
II MIEJSCE: Hania Sobczak gr. ,,Biedronki”
III MIEJSCE: Emilka Knapczyk gr. ,,Czarodzieje”
WYRÓŻNIENIE: Amelka Widzisz gr. ,,Pszczółki”, Marcelina Skrzypska gr. ,,Stokrotki” i Brajan Waligóra gr. ,,Biedronki”.
Gratulacje dla wszystkich laureatów i uczestników konkursu!!!
 
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 2 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Jego wizytę poprzedził występ aktorów teatru "Skrzat" z Krakowa, który zaprezentował spektakl  pt:  „List  do Świętego Mikołaja”. Pajacyk, Zajączek, Miś i Bałwanek pomagali Smokowi dostarczyć list do Świętego Mikołaja. Dzięki przygodom bohaterów dzieci poznały jak wielką wartością jest przyjaźń. Po   przedstawieniu...

 

''KACZKA DZIWACZKA" - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE:)
"Śmiech to zdrowie"- kolejny moduł projektu edukacyjnego w grupie Motylki zrealizowany. Dzieci, w ramach wspomnianego projektu przygotowały inscenizację ruchową do piosenki "Kaczka Dziwaczka", i w dniu 26 listopada zaprezentowały ją swoim młodszym kolegom z grup ,,Promyczki i Żabki”. Tego dnia, w naszym przedszkolu, było bardzo wesoło i kolorowo, a cała widownia z uśmiechem od ucha do ucha przyglądała się pięknej grze aktorskiej swoich kolegów. Czekamy na kolejny spektakl…
 

RODZINNY KONKURS NA ''KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ"

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU NA „KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU NA „KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”

 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE:
  1. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Przedszkole w Lubniu.
  2. Konkurs organizowany jest na terenie przedszkola i przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Lubniu.
  3. Oddanie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją warunków niniejszego Regulaminu oraz wszelkich decyzji podejmowanych przez organizatora w związku z przebiegiem i rozstrzygnięciem Konkursu.
 2.  
ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU:)
''Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze … "
W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z ''Andrzejkami”, również i tym razem 25 listopada wzięliśmy udział w ‘’Zabawie andrzejkowej”. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas był pięknie ubrany, nasze sale, które każdego dnia służą do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, balonów, serpentyn i ''magicznych kul”. 
 
     
''ZABAWY Z GLINĄ" - WARSZTATY W GOK:)
W listopadzie wszystkie starsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach ceramicznych – lepienia z gliny. Warsztaty odbywały się turami, w GOK w Lubniu, a prowadziła je pani Renatka Cieżak, która o glinie wie prawie wszystko:). Na wstępie spotkania pokazała dzieciom, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania płaskorzeźby - ozdoby świątecznej. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu dzieci ponownie zawitają w pracowni, aby każdy mógł swoją pracę wymalować. Z pewnością były to zajęcia pełne twórczej aktywności, które dały dzieciom dużo radości i satysfakcji. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na drugą część zajęć:):):)
 
 

 

''CIASTECZKO I HERBATKA DLA SENIORA'' - AKCJA CHARYTATYWNA
Akcja zorganizowana w naszym przedszkolu miała na celu to, aby choć odrobinę ,,osłodzić życie” Seniorom przebywającym na co dzień w ,,Domu Opieki”. Chcieliśmy w ten sposób również docenić ogromną rolę Seniorów w społeczeństwie pamiętając o tym, że to właśnie osoby starsze przekazują wiele ważnych wartości oraz wychowują nowe pokolenie. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do zbiórki „Herbatka i ciasteczko dla Seniora na jesienne wieczory” zorganizowanej przez panie nauczycielki: Annę Więcław i Renatę Wietrzyk. ,,Paczki” z herbatkami i słodkościami oraz życzenia w formie laurki wykonanej przez dzieci, zostały przekazane 15 listopada Seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu.
Jeszcze raz składamy wszystkim Seniorom w dniu ich święta życzenia zdrowia, pomyślności, nieustannej energii na dalsze lata, pogody ducha oraz szczęścia w gronie najbliższych. Niech każdy kolejny dzień dostarcza wiele radości, a optymizm życiowy nigdy Was nie opuszcza .
 

 

OBCHODY ''ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI'' W STARSZYCH GRUPACH

,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,

tu każdy kwiat do niej się przyzna,

źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze.

Tu wszędzie jest moja ojczyzna…”
Mimo panującej epidemii oraz ograniczeń wynikających z obostrzeń sanitarnych praca naszego przedszkola nie zwalnia tępa. 10 listopada w starszych grupach przedszkolnych obchodziliśmy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także aktywne przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki dumnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie deklamując piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Dowiodły także, że potrafią pięknie śpiewać i tańczyć w rytm krakowiaka. Uroczystość tą przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, z pewnością ten dzień zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA WRAZ Z OBCHODAMI ŚWIĘTA NARODOWEGO

Dnia 10.11.2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste ''Pasowanie na przedszkolaka", które było równocześnie połączone z obchodami ''Święta  Niepodległości". Wszystkie przedszkolaki z młodszych grup przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu”, pięknie odśpiewując ''HYMN POLSKI". Była to pierwsza uroczystość przedszkolna, w której uczestniczyły nowe przedszkolaki.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu – śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ. Małym artystom, bacznie przyglądały się Panie oraz koledzy i koleżanki z innych grup. Po występach Pani Dyrektor dużym drewnianym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz „rożki obfitości” wypełnione słodyczami. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i pełne radości. Ten dzień zapewne na długo zapadnie w ich pamięci.

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE O ''ZŁOTYM ORZESZKU"

W poniedziałek 8 listopada nasze przedszkolaki z starszych grup brały aktywny udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Złoty orzeszek" w wykonaniu aktorów z teatrzyku ,,Skrzat". Wspaniali aktorzy, którzy nas odwiedzili na moment przenieśli wszystkie dzieci w świat baśni i bajek dostarczając naszym milusińskim wiele radości i uśmiechu ????

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasze przedszkole uzyskało wsparcie finansowe od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Realizacja Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.  W celu realizacji  projektu planujemy zakup nowych książek oraz audiobooków  z współczesnej literatury dziecięcej.  Projekt przewiduje również spotkanie autorskie i organizację konkursu  promującego czytelnictwo wśród dzieci. Wartość projektu to 3750,00 zł.

 

                           

 

KONKURS ''ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ"

Drodzy Rodzice,

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie „Ile waży Św. Mikołaj”. Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe DzieciństwoWsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Zbiórkę monet rozpoczęliśmy 25.10. 2021 r. i będziemy ją kontynuować do 29.11.2021 roku.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbiórce bilonu.

 

WYPRAWA DO ''LEŚNICZÓWKI POD LASEM":)
W poniedziałek, 25 października dzieci z grupy „Czarodzieje” i ,,Pszczółki” wyruszyły do pobliskiego lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Na tą niecodzienną wyprawę wyruszyliśmy już z samego rana, aby móc zjeść śniadanko na łonie natury, w drewnianej ,,leśniczówce" pod lasem ... ojjj było to najpyszniejsze śniadanie pod słońcem… Przedszkolaki podczas wycieczki miały okazję obserwować naturalny świat roślin i zwierząt oraz poznać różnorodność szaty roślinnej w lesie. Okazało się, że las kryje w sobie wiele tajemnic. Zaciekawione dzieci szukały śladów zwierząt, słuchały odgłosów lasu oraz sprawdzały, jakich mieszkańców kryją leśne zakamarki. Podczas spaceru udało się również zebrać skarby lasu do kącika przyrody tj. kolorowe liście, szyszki i suche igły, które spadły z drzew. Wycieczka była również okazją do rozmowy o tym, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie niszczyć przyrody. Piękna przyroda, wymarzona pogoda oraz leśne krajobrazy wzbudziły w dzieciach niemały zachwyt. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na kolejną taką wyprawę:)
 
''ŚWIĘTO DYNI" W NASZYM PRZEDSZKOLU:)
Dnia 21.10.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się ''Dzień dyni'', wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Wszystkie grupy uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia nawet do budynku najmłodszych dzieci zawitały starszaki, aby wspólnie z nimi uczcić to niecodzienne ''Święto dyni". Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach, miały taże możliwość skosztowania pestek dyni oraz dyniowego ciasta. Obiad również był iście ''dyniowy", bowiem dzieci zajadały się pyszną kremową zupą dyniową z dodtkiem pestek:)mniam...
Zabawa była przednia, a dzień pełen wrażeń i radości.
 
 
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W PRZEDSZKOLU:)
20 października poraz kolejny przedszkolaki z starszych grup uczestniczyły w zajęciach pt. „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”. Spotkanie zostało przeprowadzone przez ratownika medycznego. Bardzo ciekawy sposób przekazania wiedzy, poparty przykładem i demonstracją, był dla dzieci ważną lekcją dotyczącą ratowania życia. Każde z nich mogło przeprowadzić masaż serca na ''serduszku” z materiału, a także zrobić opatrunek swojemu koledze i ''zastrzyk" pluszowemu misowi. Dzieci dowiedziały się co należy robić w sytuacji zagrożenia życia np. podczas oparzenia lub zakrztuszenia, jakie służby ratunkowe należy powiadomić i jaki wybrać numer alarmowy. Ponadto zapoznały się ze sprzętem medycznym: maski, bandaże, kołnierze, szyny usztywniające kończyny, koc ratowniczy i sposobem ich wykorzystywania. Po zakończeniu pokazu każdy uczestnik warsztatów medycznych otrzymał „Dyplom Małego Ratownika”.
 

"ŚMIECH TO ZDROWIE" - PROJEKT GRUPY MOTYLKI

Dzieci z gr."Motylki" biorą udział w projekcie edukacyjnym pt."Śmiech to zdrowie". W ramach projektu:

 • powstał plakat "Ja się śmieję",
 • w sali zaistniał motywacyjny kącik uśmiechu,
 • dzieci wzięły udział w pochodzie (04.10.2021) po swojej miejscowości; dzieliły się uśmiechem z przechodniami. Swoim kolegom z przedszkola, sprzedawczyni, kucharce, lekarzom i pielęgniarkom oraz osobom niepełnosprawnym wręczyły buziakowe lizaki promujące potrzebę uśmiechania się,
 • wzdłuż wejścia do przedszkola pojawiła się alejka zachęcająca wszystkich do uśmiechu i radości,
 • dzieci przygotowały laurki dla swoich kolegów i koleżanek, które zostały wysłane do nich pocztą. Przed nami jeszcze wiele działań...

''JEDZIE, JEDZIE STRAŻ POŻARNA I STRAŻACY NASI..."
W piątkowe przedpołudnie 15 października na teren przedszkola wjechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wóz strażacki. Strażacy z OSP w Lubniu pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Przedszkolaki miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wszystkie dzieci mogły kolejno wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. W trakcie spotkania Druhowie przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Nasi milusińscy byli pod dużym wrażeniem i z otwartymi buziami słuchali opowieści dzielnych strażaków. Uwieńczeniem spotkania była tęcza wodna z pompy strażackiej i pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy strażakom za przybycie i bardzo atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim strażakom wielu sukcesów, a także dziękujemy za trud i ofiarną służbę.
 
 

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA:)

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji pewnego pięknego poranka dzieci z  grupy „Żabki” oraz „Motylki” wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego z okazji ''Dnia Pieczonego Ziemniaka". Przedszkolaki zjadały ze smakiem upieczone ziemniaki i miały możliwość stemplowania ziemniaczanych pieczątek. Podczas wycieczki dzieci mogły zaobserwować zaorane pola, stary młyn oraz pięknie wyglądający jesienny krajobraz. ''Ziemniaczana wyprawa" bardzo spodobała się przedszkolakom, do przedszkola wszyscy wrócili zadowoleni z uśmiechami na twarzy:):)

WYCIECZKA DO SALI ZABAW
Dnia 14 października dzieci z grupy ‘’Pszczółki” i ‘’Stokrotki” odwiedziły edukacyjną salę zabaw „ALEKLOCKI” w Myślenicach, gdzie pod okiem animatorów uczestniczyły w warsztatach budowania z klocków Lego. Przedszkolaki wspólnie bawiły się klockami Lego w przeróżnych barwach i o różnej wielkości. Konstuując ciekawe budowle ćwiczyły swoją cierpliwość, sprawność manualną, a także rozwijały wyobraźnię. Dzieci utrwalały nazwy podstawowych kolorów w zabawach manipulacyjnych i konstrukcyjnych na matach różnego rodzaj. Do przedszkola wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i uśmiechnięci, a także z nowymi pomysłami na konstruowanie w salach przedszkolnych i w domu.

WYCIECZKA DO LASU...

Wraz z nadejściem nowej pory roku, przedszkolaki z grupy ''Stokrotki" wybrały się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak nadejścia Jesieni. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając, a także oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki dzieci wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Z zebranych na wycieczce „skarbów jesieni” stworzyliśmy ścieżkę sensoryczna po której przez cały tydzień ''przechadzały się" na bosaka nasze przedszkolaki:)

 

JESIENNE ''FRYKASY" CZYLI PYSZNE I ZDROWE ZAJĘCIA KULINARNE:)

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z naszego przedszkola postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę:)

SPEKTAKL TEATRALNY W PRZEDSZKOLU:)

Dnia 11października 2021 roku do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze spektaklem „Jesienne porządki”, którzy w charakterystyczny i humorystyczny dla siebie sposób przybliżyli dzieciom jesienne zwyczaje panujące wśród zwierząt leśnych. Naszym przedszkolakom bardzo spodobała się rozsądna wiewiórka, która robiła jesienne porządki i zapasy na zimę, sympatyczny, roztargniony miś przygotowujący się do zimowego snu, sójka, która robiła wielkie zamieszanie i oczywiście nigdzie nie zdążyła odlecieć oraz bocian, który właśnie odleciał do ciepłych krajów.  Jesienne przedstawienie uświadomiło wszystkim dzieciom, że zima jest już tuż, tuż…

 

 

DMUCHANE ZAMKI NA PLACU PRZEDSZKOLNYM:)

Dnia 27 września z okazji ŚWIETA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW po raz kolejny zawitali do nas panowie z ,,Dmuchańcami, skakańcami":). Tym razem była to ogromna dmuchana zjeżdżalnia i dwa zamki  umiejscowione w przedszkolnym ogrodzie. Tego dnia od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewał tylko wesoły śmiech, a radości nie było końca ????Teraz odliczamy czas do Wiosny, aby kolejny dzień z ,,Dmuchańcami" przyszedł jak najprędzej:):)

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK:)
Bo z nas niezłe są agentki - od dziś zbieramy znów nakrętki !!!!
Jeśli dobra Wasza wola - przynoście je do przedszkola !!!
Drodzy rodzice! Wznawiamy akcję zbierania plastikowych nakrętek, w naszym przedszkolu. Pojemnik do zbiórki nakrętek umieszczony będzie w budynku 513 i 885 (strefa dla rodziców). Wszystkie zebrane nakrętki, będziemy kolejno odwozić do Tenczyna i zsypywać do metalowego serca:). Dzięki tej akcji uczymy nasze dzieci jak można pomagać innym, wystarczą tylko dobre chęci i wielkie serce:).
Wszystkim, którzy do tej pory byli zaangażowani w akcję, serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do dalszego zbierania nakrętek.

 

WYCIECZKA DO KRAKOWSKIEGO ZOO:)

Wycieczka do krakowskiego ZOO była bardzo ciekawą przygodą, jaką we wtorek 21 września przeżyły nasze "Pszczółki" i "Czarodzieje". Celem wycieczki była obserwacja
i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka przedszkolaków do zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas spaceru po alejach zoo dzieci spotkały wiele wspaniałych
i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu
i zdziwienia, do niepewności. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki, a po dotarciu do przedszkola, zjadły smaczny obiad. Wycieczka naprawdę się udała!!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA:)
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. 20 września w naszym przedszkolu było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w swoich salach i na placu przedszkolnym.
Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się
spełniają !!!

 

ZBIERAMY STARE KLUCZE DLA "BUDZIKA" - AKCJA CHARYTATYWNA:)

Drodzy rodzice Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk i Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych organizują ciekawą akcję, w którą chcielibyśmy włączyć nasze przedszkole. Większość z nas ma w domu niepotrzebne ,,klucze”, które – jak się okazuje – mogą komuś pomóc. Bezużyteczne klucze będą złomowane i przekazywane do zakładu Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych. Zebrane środki uzyskane z ich sprzedaży trafią bezpośrednio do kliniki „Budzik”, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce. W strefie dla rodziców, w naszym przedszkolu jest przygotowane specjalne pudełko, gdzie można wrzucać: klucze, kłódki, metalowe zawiasy jednym słowem mówiąc drobne metalowe niepotrzebne przedmioty.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w tą akcję:)

Może tym symbolicznym kluczykiem uda nam się obudzić kolejne dziecko:):)

 

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022:):):)

SERDECZNIE WITAMY KOCHANE DZIECI I RODZICÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022
Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby nadchodzący rok był pełen nowych przygód, wspaniałych i radosnych chwil, czasem zawierania wielu nowych przyjaźni oraz rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Rodzicom natomiast udanej współpracy, zadowolenia, cierpliwości, wytrwałości oraz pozytywnych emocji:)

 

Zebrania organizacyjne

Zebrania z rodzicami przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:  

- rodzice dzieci 5-cio i 6-cio letnich - 25 sierpnia godz. 16.30. Zebranie odbędzie się w budynku nr 513 (Szkoła podstawowa), 

- rodzice dzieci 2,5, 3 i 4-to letnich -26 sierpnia godz. 16.30. Zebranie odbędzie się w budynku nr 885 (dawne Gimnazjum).   Dla dzieci najmłodszych, rozpoczynających przedszkolną przygodę, przewidziane są dni otwarte w terminie : 27-31 sierpnia a szegóły organizacji tych dni podane zostaną na zebraniu. 
W trakcie zebrań obowiązywać będą aktualne obostrzenia sanitarne. 
Zapraszamy.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ''Z KULTURĄ MI DO TWARZY" I ''EKOLUDEK":)
W tym roku szkolnym 4 najstarsze grupy z naszego przedszkola tj. grupa ,,Pszczółki”, ,,Stokrotki”, ,,Biedronki” i ,,Czarodzieje” brały udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych tj. "Z kulturą mi do twarzy" oraz ,,Ekoludek”. Głównym celem każdego z projektów było:
- tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE ''DINOZAUR NIEJADEK'':)
Oto ,,mali" aktorzy z naszego przedszkola w przedstawieniu pt. ,,Dinozaur Niejadek". Dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne na zakończenie zajęć zaprezentowały swoje umiejętności kolegom z innych grup. Przedstawienie wszystkim się podobała, a nasi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami:):):)
RODZINNA ZABAWA ,,MAŁY FOTOGRAF" W RAMACH PROJEKTU ''EKOLUDEK":)
Z wielką radością prezentujemy zdjęcia z rodzinnej zabawy w ramach projektu Ekoludek pt. "Mały fotograf". Zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia naszej pięknej przyrody przy współpracy przedszkolaków i rodziców. Celem zabawy było rozbudzanie ciekawości dzieci, poszerzanie wrażliwości na piękno przyrody oraz zaangażowanie rodziców do wspólnej zabawy. Efekty są fantastyczne, a rodzicom dziękujemy za piękną współpracę.
DMUCHANE ZAMKI W PRZEDSZKOLU:)
Jak co roku o tej porze dzieci z naszego przedszkola miały okazję po raz kolejny bawić się na wspaniałych dmuchanych zabawkach tj. zamkach i zjeżdżalni. Dmuchane zabawki wzbudziły szczery zachwyt wszystkich przedszkolaków. Dzieci bawiły się skacząc, brykając i zjeżdżając “z górki na pazurki” a przy okazji ćwiczyły cierpliwość oczekując na swoją kolej w zabawie. Pogoda dopisała, a więc wszystkie dzieci wracały do domu z uśmiechem od ucha do ucha :):):)
 
Zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Kto jest objęty spisem?

Narodowy Spis Powszechny jest realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na stronie https://nsp2021.spis.gov.pl/. Obowiązkiem spisowym będą objęte:

 • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
 • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Obowiązek spisowy

Dane od osób fizycznych objętych spisem powszechnym są zbierane metodą samospisu internetowego. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, polegający na uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.

Samospis internetowy będzie prowadzony do 30 września 2021 r.

Ciąg dalszy na następnej stronie....
 

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU:)

W czerwcowe przedpołudnie w grupie "Motylki" i "Żabki" obchodziliśmy "ZIELONY DZIEŃ", podczas którego dzieci doświadczyły wielu przeżyć i atrakcji. Tego dnia wspólnie "poszukiwały" koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu, nazywały przedmioty z natury w kolorze zielonym, były także zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne a całość dopełniał zielony akcent w dziecięcym ubiorze.????????????????????????????????

WYCIECZKA DO KRAKOWA:)

Z początkiem czerwca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na długooo wyczekiwaną wycieczkę autokarową do Krakowa, gdzie głównym celem było zwiedzanie przepięknego i cudownie położonego nad rzeką Wisłą wzgórza. Wawel bo o nim mowa odsłonił przed najmłodszymi swoje najskrytsze tajemnice. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o historiach, które wydarzyły się na Wawelu. Najwięcej jednak emocji dostarczyło naszym milusińskim zejście do pieczary i zobaczenie ,,ziejącego ogniem” smoka wawelskiego. Po spotkaniu ze ,,smokiem” ruszyliśmy szybkim krokiem w stronę krakowskiego runku, aby posłuchać hejnału ,,płynącego” prosto z wieży kościoła mariackiego. Ostatnim punktem naszej wyprawy był wspaniały rejs statkiem po Wiśle. Była to cudowna  wycieczka pełna niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Z pewnością jeśli będzie to tylko możliwe zawitamy w Krakowie w przyszłym roku szkolnym...:):):)

 

 

GÓRA-GROSZA

Jak co roku nasze Przedszkole brało udział w akcji  GÓRA -GROSZA,  która ma  na celu  pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną  oraz na tworzenie i dofinansowanie domów dziecka. W tym roku dzieci w sposób szczególny zangażowały się w akcję przynosząc do przedszkola pieniążki niemalże każdego dnia od ogłoszenia zbiórki. W czerwcu z częścowo uzbieranych pieniążków została zsypana "GÓRA-GROSZA". Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie:)

                     

    

DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU:)

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie! Należy ono do wszystkich dzieci zarówno tych najmłodszych, ale też tych „wyrośniętych” bo przecież każdy z nas tak naprawdę w głębi serca jest cały czas dzieckiem:). W naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy jak co roku bardzo wesoło i radośnie, a atrakcji nie było końca. Od samego rana w każdej grupie panowała radosna atmosfera, każda z grup obchodziła bowiem ten dzień inaczej.  W starszych grupach były zabawy z kolorem żółtym, bal przebierańców, zabawy w piratów oraz zabawy w ,,indiańskiej wiosce”. Młodsze dzieci natomiast brały udział w przeróżnych zabawach i zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, były konkursy, zabawy oraz gry zespołowe. Aby dzieci mogły złapać oddech dzięki swoim rodzicom zostały poczęstowane pysznymi lodami, mimo niezbyt słonecznej pogody na zewnątrz. Wszystko w tym dniu było udane, a dzieci do domów wracały z szerokim uśmiechem oraz symbolicznymi podarkami w dłoniach od pani Krysi z kuchni i od swoich wychowawczyń:):)

 

DZIEŃ MATKI W PRZEDSZKOLU:)

Dnia 26 maja wszystkie Mamy obchodziły swoje święto jakim jest Dzień Matki. Z tej właśnie okazji dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich Mam piękne występy artystyczne. Przedszkolaki poprzez wiersze, piosenki i czułe słowa przekazały jak bardzo kochają swoje Mamy. Oprócz recytowanych wierszy, śpiewu piosenek i tańców były także inscenizacje słowno – muzyczne w iście wiosennej scenerii. Każda grupa przygotowała występ według innego, dostosowanego do możliwości dzieci scenariusza. Przybyli Goście z dumą i ze wzruszeniem słuchali swoich pociech oraz promieniowali radością, a po zakończonej części artystycznej Rodzice otrzymali laurki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci.
Podkreślić należy, iż Dzień Matki jest dniem ważnym nie tylko dla Rodziców, ale także dla dzieci. Jest to dzień, kiedy mogą one wyrazić swoją miłość. Pamiętajmy, by już od najmłodszych lat uczyć dzieci, aby swoje Mamy szanowały i kochały nie tylko podczas ich święta, ale także na co dzień…:):):)

Dyżur wakacyjny

Przedszkole w okresie wakacji będzie pracować przez cały lipiec oraz w okresie  od 16-go do 31-go sierpnia. Z uwagi na właściwą organizację pracy prosimy o zgłaszanie dzieci, które uczęszczać będą do przedszkola w trakcie wakacyjnych dyżurów. Zgłoszenia proszę dokonywać osobiście lub telefonicznie w sekretariacie przedszkola w terminie do 15-go czerwca. Dzieci zgłoszone po tym terminie, będą mogły być przyjęte pod warunkiem posiadania wolnych miejsc w grupach. Dyżur odbywać się będzie w budynku 885 (gimnazjum).

 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI:)
W dniu 5 maja nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu, a mianowicie strażacy: Stanisław Łabuz i Tadeusz Wcha. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość sprawiło przedszkolakom obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie:)