To takie proste!
Samorządowe Przedszkole w Lubniu
Strona głowna  /  Aktualności
Aktualności

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Lubniu ogłasza zapisy na rok szkolny 2018/2019. Wnioski o przyjęcie dziecka należy składać w sekretariacie przedszkola w terminie od 14 lutego  do 9-go marca br. do godz. 15.00. Nie przewiduje się rekrutacji elektornicznej, co oznacza, że wypełnione wnioski w formie papierowej należy w sekretariacie przedszkola. Druki wniosków można pobrać w sekretariacie przedszkola oraz na tej stronie w zakładce ZAPISY.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 17:11:59

Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 23-25 stycznia  2018r. odbyły się uroczyste spotkania w przedszkolu. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach oraz inscenizację Jasełek. Przedszkolaki z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dziadkowie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki , atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.     

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-30 17:25:01

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

 Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W dniu 17.01 i 19.01 2018 r. odbył się w przedszkolu  Bal karnawałowy pt. „ Bal w cyrku ”. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać klaunów , wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23 17:47:39

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł II

 Dzieci  z grupy : Motylki i Pszczółki zaangażowały się w akcję „Podaruj Radość”  - Dziękujemy serdecznie za  wsparcie, bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.
Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość DZIĘKUJEMY !

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23 15:59:48

„Z  książką za pan brat”,  Wraz z dziećmi systematycznie przez kilka już lat odwiedzamy bibliotekę, dzieci zapoznawały się z pomieszczeniami oraz  zbiorami bibliotecznymi.
Podczas  spotkań dzieci mają możliwość słuchania bajek, baśni, wierszy, opowiadań czytanych
przez panie bibliotekarki oraz zaproszonych gości.
Dzieci bardzo chętnie słuchają czytania. Po skończeniu oglądają  ilustracje oraz rozmawiają na temat przedstawionych wydarzeń. Przedszkolaki mają okazję do wypowiadania się, mówienia pojedynczo i  uważnego słuchania wypowiedzi kolegów i  koleżanek. Jest to wspaniała okazja do obserwacji różnego przeżywania  radości, smutku oraz wzruszeń.

07.12.2017 gościem specjalnym był p. Grzegorz, listonosz i pracownik Urzędu Pocztowego w Lubniu.

18.01.2018 gościem Biblioteki oraz Przedszkolaków była p. Agnieszka Kuros, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu. 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-23 15:46:26

17.11.2017 „Bal na zamku”  –  to tegoroczne obchody  Dnia Postaci z Bajek. Była to dobra okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz prezentacji strojów bajkowych.
 Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Grupa : Pszczółki i Stokrotki         wzięły udział w    przygotowanych zadaniach: pantomima - odgadywanie  postaci z bajek  - ilustrowanych ruchem.  Co to za bajka?  -układanie obrazków z części, zagadki słowno –wyrazowe. Wspólny bal na zamku oraz pokaz tańców dworskich sprawiło naszym przedszkolakom wiele radości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22 18:47:12

28.09.2017  starszaki aktywnie uczestniczyli  „W Balu Owocowo - warzywnym”  
Wspólne świętowanie rozpoczęło się od   śpiewu „Jesień dała koszyk mi…”  dzieci mogły zaprezentować swoje kolorowe  stroje, w których wyglądały pięknie. Rodzice wykazali się niezwykłą  pomysłowością za co bardzo im dziękujemy. W tym szczególnym dniu  przedszkolaki miały okazję do kształtowania postawy prozdrowotnej. Zagadki, konkurencje, łamigłówki do dobra okazja aby  podzielić się wiedzą na temat zdrowego odżywiania.
Na koniec zabawy odbyła się degustacja owocowo - warzywnych witamin oraz konkurencje sportowo- taneczne

.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22 17:50:47

"HEJ Kolęda kolęda" tym razem pod takim hasłem miało miejsce kolejne spotkanie integracyjne w gr.Motylki. Wspólnie kolędy śpiewali: grono pedagogiczne,Marysia Kutryba wraz ze swoimi kolegami z kl 7b , przedszkolaki,oraz członkowie ŚDS w Lubniu. Dziękujemy za obecność.    

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-22 15:51:48

Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje związane z tym świętem, brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli wróżbach, dzięki którym poznawały swoją przyszłość oraz dowiadywały się czegoś o sobie. Największą atrakcją okazało się wróżenie z wosku. Panie przelewały wosk przez wielki, drewniany klucz. Dzieci rozpoznawały powstałe kształty i odgadywały, co one mogą oznaczać. Wykonane odlewy znalazły się jako wystawa w przedszkolnym korytarzu. Oprócz wróżb na dzieci czekała jeszcze inna niespodzianka, zostały zorganizowane wspólne zabawy i tańce. Rodzice zadbali również o poczęstunek dla dzieci, by nie zabrakło im sił w tym wyjątkowym dniu. Zaangażowanie we wróżby i zabawy oraz uśmiech i zadowolenie dzieci pokazały, że był to dla nich wyjątkowy i miło spędzony czas.      

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17 18:36:33

Dzisiaj odbyło się oficjalne zamontowanie w obecności wszystkich nauczycieli i przedszkolakow tabliczki z imieniem " DĘBUŚ". Wykonawcy p.Wojciechowi Łabuzowi dziękujemy za wykonanie i montaż.


komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17 17:58:47

 Dzisiejszym gościem specjalnym w Naszym Przedszkolu była Asp. Sztabowy EWA Nalepa. Pani Policjant przypomniała zasady bezpieczństwa e ruchu drogowym, oraz w kontaktach z obcymi. Uczuliła też dzieci na niebezpieczeństwa korzystania z internetu, a głównie nawiązywaniu znajomości przez internet. dla dzieci takie spotkania to duże przeżycie, z uwagą słuchają przestróg i pouczeń i po raz kolejny mogą utrwalić numery alarmowe oraz przypadki w jakich moemy skorzystać z takiego numeru. P. Nalepa przekazała dzieciom zestaw kolorowenek o tematyce bezpieczeństawa,a dzieci w podziękowaniu przekazały pamiątkową pracę plastyczną.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-23 19:59:14

Dziś dzieci uczestniczyły w warsztatach z pierszej pomocy przedmedycznej. Dzieci aktywnie wykonywały misiom masaż serca, uczyły się tego również na profesjonalnym fantomie. Słuchały wzajemnie bicia serca, korzystały  folii termicznej i utrwalały numery telefonów alarmowych. Oby nie musiały korzystać  z tej wiedzy, a kontakt z ratownikami medycnymi mieły tylko na takich ja dziś zajęciach.

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17 16:46:26

Tradycyjnie, z okazji Ogólnoposkiego Dnia Przedszkolaka, do przedszkola zawitały dmuchane zamki. Przy pięknej pogodzie dzieci mogły wesoło i na sportowo spędzić ten radosny dzien. A kilka dni później rodzice dzieci z grupy Motylki pod kierunkiem wychowawczyni P. Ewy Zborowskiej, przedstawili wesoły spektakl pt. "Murzynek Bambo". Charakteryzacja i  stroje, sprawiły, że rodzice byli trudni do rozpoznania, nawet ich własne pociechy miały z tym kłopot.  Byał to nie lada niespodziankae niespodzianka Pani Ewie dziękujemy za pomysł i przygotowanie

      

https://www.facebook.com/1157375020959169/videos/1807220069307991/

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-07 16:23:58

Już po raz trzeci Samorządowe Przedszkole w Lubniu i Gminna Biblioteka Publiczna były organizatorami recytatorskiego konkursu dla przedszkolaków. Tym razem konkursowi przyświecało hasło: „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych dzieci młodsze (3, 4 lata) i dzieci starsze 5 i 6 lat. Wśród recytowanych przez dzieci wierszy znalazły się utwory lokalnych artystów takich jak Kazimiera Nieć z Krzeczowa czy Anna Kukułka z Tenczyna, jak również wiersze napisane specjalnie na tę okazję przez rodziców dzieci.

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15 10:54:22

Kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w Wojewódzkim Przeględzie Peśni Patriotycznej organizowanym przez Zespół Szkół Ogolnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu. Jak zwykle razem reprezentowły nas najstarsze grupy czyli : Stokrotki przygotowane przez p. Danutę Słowiak i p. Jolantę Hajdas oraz Pszczółki przygotowane przez p. Natalię Muchę oraz p. Dorotę Talagę. Z wielką radością infromujemy, że  piosenką" : Stokrotki zdobyły  II miejsce, a w nagrodę od organizatorów otrzymały odtwarzacz DVD. Gratulujemy.

Przedszkolaki wzięły również udział w Patriotycznej Wieczornicy w dniu 11 listopada organizowanej przez Szkołę Podstawową w Lubniu. Reprezentując najmłodszych mieszkańców Lubniu aśpiewały dwie piosenki: 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01 20:13:23

Na zaproszenie organizatora – Samorządowego Przedszkola w Lubniu - przybyły dzieci z oddziału integracyjnego Przedszkola nr 1 w Myślenicach, uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej w Lubniu, podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy w Sułkowicach i w Lubniu. W trakcie spotkania przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. ”Calineczka” przygotowane przez uczestników kółka teatralnego pod przewodnictwem P. Ewy Zborowskiej. Z kolei przedszkolaki z Myślenic zaprezentowały występ orkiestry perkusyjnej a Marysia Kutryba uczennica kl. VI b z Lubniu zaśpiewała Piosenkę z repertuaru L. Cohena pt. „Alleluja”. Na koniec wspólnej imprezy wszyscy zgromadzeni zaśpiewali piosenkę pt. ”Przyjaciel”. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec. Jak się okazuje nie ma barier nie do pokonania, różnice wieku, możliwości i sprawności nie stanowiły przeszkody aby świetnie się porozumieć, miło wspólnie spędzić czas i podziwiać rozkwitające talenty.

  

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03 18:18:49

Szóstego czerwca dzieci siedmio i sześcioletnie opuszczające w czerwcu progi naszego przedszkola, były na wycieczce w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu. Pani dyrektor Bernadetta Jakubiak oprowadziła przyszłych pierwszaków po budynku szkoły. Odwiedziliśmy uczniów klas nauczania początkowego w dobudowanym skrzydle szkoły. Dzieci spotkały swoich kolegów i koleżanki z którymi uczęszczali do grup przedszkolnych. Szkoła podobała się przyszłym uczniom, a najbardziej sala gimnastyki korekcyjnej i plac zabaw. Życzymy naszym absolwentom powodzenia, dużo sukcesów i wspaniałych ocen.   

                

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-29 14:43:18

Informacja o rozstrzygnięciu przetargu na prowadzenie stołówki: http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/rozstrzygniecie.doc

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-22 08:10:57

        Tegoroczne obchody akcji „Polska biega- Lubień biega” przypadły   1 czerwca - w Dzień Dziecka.  Była to świetna okazja do  pokazania, jak spędzając aktywnie czas, można się dobrze bawić. Dla dzieci zostały zorganizowane zawody w biegach.Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do tej akcji. Na zakończenie biegu dzieci dostały dyplomy i medale. Pierwsze miejsce w kategorii dziewczyn zajęła Julia Kowalcze, drugie miejsce Julia Warzecha i trzecie miejsce Alicja Słowiak. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Sebastian Stożek, drugie miejsce Jakub Toboła i trzecie miejsce Bartłomiej Burtan. Po konkurencji biegowej zostały zorganizowane różne zabawy ruchowe dla uczestników zawodów oraz poczęstunek.

         Uśmiechnięte miny przedszkolaków  oraz duma ze zdobytych miejsc świadczą o tym, że zabawy i konkurencje ruchowe sprawiają im dużą przyjemność, satysfakcję. Są także okazją do pokonywania swoich słabości. Nasze Przedszkole chętnie włącza się w akcje sportowe oraz gorąco zachęca wszystkich do aktywnego spędzania czasu.

              

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-20 20:49:08

           Koniec maja był czasem niezwykle pracowitym dla naszych przedszkolaków z racji obchodów Święta Mamy i Taty. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przygotowywały się do tego wydarzenia. Wspólnie z Paniami wychowawczyniami przygotowały one program artystyczny a także własnoręcznie wykonywały prezenty.

           Zaproszeni rodzice z podekscytowaniem, radością a także wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Przedszkolaki w czasie występów odgrywały scenki, tańczyły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie dzieci podarowały swoim rodzicom prezenty. Dla rodziców i dzieci został zorganizowany poczęstunek, który był okazją do wspólnego spędzenia czasu.

                                              

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-19 21:37:31

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,, Żyj z przyrodą w zgodzie" organizowanym przez Przedszkole nr. 2 w Nowym Targu. Oceniono prace dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-4- letnie i dzieci 5-6- letnie.  Dwie prace wykonane przez dzieci z grupy IV Motylki: Weronikę Dudkowski i Piotrusia Burtana otrzymały wyróżnienie- dyplom i drobne nagrody

Gratulujemy!!!

                                

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-08 20:48:47

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Lubniu ogłasza przetarg nieograniczony na prowadzenie stołówki przedszkolnej.

 

Treść ogłoszenia:http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/ogloszenie-o-zamowieniu(1).docx

Dokumenty do pobrania:http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/projekt-umowy.doc ,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/siwzpl.doc ,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr1.doc ,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr2.doc ,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr3-i-4.doc,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr5.doc,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr6.doc,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr7.doc,

                                   http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedlubien/zalnr8.doc.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-27 14:28:42

Dnia 13 kwietnia nasze przedszkole gościło panią Wiolettę Piasecką, pisarkę, autorkę książek dla dzieci. Autorka w ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy, dzięki czemu dzieci miały możliwość poznania tajemnic pracy pisarskiej. Chętne przedszkolaki brały udział w quizach,  rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania związane z postaciami z bajek. Miały możliwość wylosowania wróż, dzięki którym mogły poznać swoją przyszłość. Dzieci poznały także fragmenty książek napisanych przez autorkę, wcielały się również w zwierzęta występujące w bajce. 

Na zakończenie spotkania dzieci  dotkały ,,magicznego” pierścienia, który spełniał życzenia. Dla wszystkich chętnych była możliwość kupienia książki wraz z dedykacją napisanej przez naszego gościa  - Panią Wiolettę Piasecką.

                                      

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-26 14:26:30

Wiosenny  dzień sportu udało nam się zorganizować na podwórku przedszkolnym. Przedszkolaki miały okazję wypróbować swoich sił w przygotowanych konkurencjach. Zabawę rozpoczęliśmy od spotkania z p. Wiosną, wspólnego rozwiązywania  zagadek. Na wszystkich czekały zabawy ruchowe oraz wspólne wzmagania, wiosenny tor przeszkód,  gry zręcznościowe, biegi, omijanie przeszkód. Była to kolejna okazja do  rozwijania sprawności ruchowej. Kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz integracji dzieci z różnych grup poprzez wspólne zabawy dzieci miały możliwość wdrażania  do współzawodnictwa i  współdziałania w zespole. Nasze przedszkolaki chętnie włączały się do zabaw, a ciągłe zmieniające się aktywności  i konkurencje  sportowe uatrakcyjniały  wiosenny dzień sportu.  Wszyscy dobrze  wiemy, że „sport to zdrowie” !

                                              

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-26 14:05:40

10  maja  2016 r. w  auli  Gimnazjum  im. Jana  Pawła  II  w Lubniu  odbył  się  finał  Gminnego  Konkursu  Recytatorskiego  pt. „ Brzechwa   dzieciom – dzieci  Brzechwie” zorganizowanego  przez  Samorządowe  Przedszkole  w Lubniu  oraz  Gminną  Bibliotekę Publiczną  w Lubniu.  W  finale  brało  udział  17  dzieci  z przedszkoli  z  Gminy  Lubień  orazz  Tokarni.  Oceny  występujących  uczestników  dokonało  jury  w składzie: Zofia  Gruszkowska-dyrektor  GZOS  w Lubniu  - przewodnicząca,  Elżbieta  Pasierb- instruktor  GOK w Lubniu,Angelika  Woźniak – przewodnicząca  Rady Rodziców w  Samorządowym Przedszkolu w Lubniu oraz  Renata Leśniak  -  bibliotekarz. Jury  oceniało  występy  dzieci  w dwóch  kategoriach  wiekowych.  

W kategorii  dzieci  młodszych  zwyciężyły:  

I  miejsce:  Elżbieta  Stożek  -  Samorządowe Przedszkole w Lubniu

II  miejsce: Kaja  i  Maja  Skolarus  - Samorządowe  Przedszkole w Lubniu

III  miejsce:  Klaudia  Flaga -  Samorządowe  Przedszkole  w  Tenczynie

W  kategorii  dzieci  starszych  zwyciężyli:

I  miejsce: Mariusz  Stopiński  - Samorządowe  Przedszkole w Tenczynie

II  miejsce: Wiktoria Skolarus  - Samorządowe  Przedszkole  w Lubniu

III  miejsce: Zuzanna  Proszkowiec  - Samorządowe Przedszkole w Tokarni

Wyróżnienie zdobyła  Aleksandra  Chromy  z przedszkola w Lubniu.

 Podczas  obrad  jury  odbyła  się  wspólna  zabawa  dla  dzieci  zorganizowana  przez  panie: Katarzynę  Wygoda  i Barbarę  Bryl  połączona  z humorem  i  twórczością  Jana  Brzechwy. Na  zakończenie  przedszkolaki  otrzymały  dyplomy, nagrody książkowe  oraz słodycze. Wszystkim  finalistom  gratulujemy występu.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-15 15:42:19

Dbając o rozwój szeroko pojętej kultury języka dzieci 22. 04.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się II etap konkursu recytatorskiego pt. ,,Brzechwa dzieciom- dzieci Brzechwie’’. Na scenie zaprezentowało się 15 uczestników, recytując przygotowane wiersze. Jury konkursu w osobach pani Urszula Trzeciak, Angelika Michalak, Katarzyna Wygoda oceniało dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację wierszy z poprawnością artykulacyjną oraz ogólny wyraz artystyczny (w tym kostiumy i rekwizyty). W wyniku zaciekłej rywalizacji do finału zakwalifikowały się: Kaja i Maja Skolarus, Elżbieta Stożek, Wiktoria Skolarus oraz Aleksandra Chromy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli także: Nadia Burtan, Nina Mazur i Wiktor Sochań. Warto nadmienić, że wszystkie dzieci brały czynny  udział w poznawaniu i prezentowaniu wybranych fraszek   J.Brzechwy, bezbłędnie rozpoznawały bohaterów wierszy i żywo reagowały na humor zawarty w prezentowanych utworach. Trzeba pamiętać, że udział dzieci w takiej formie aktywności pozwala nie tylko na rozwijanie zdolności recytatorskich, umiejętności poprawnej wymowy, ale także oswaja z tremą przed  wystąpieniami publicznymi, uczy zdrowej rywalizacji i przynosi radość. Wszyscy uczestnicy naszego konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i otrzymali pamiątkowe medale . Z Janem Brzechwą ponownie spotkamy się 10 maja2016 r. na III GMINNYM etapie konkursu. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszego przedszkola i życzymy im sukcesów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-03 15:55:33

12. 04.2016 r.  dzieci  z grupy:  „ Promyczki”  i „ Biedronki”  po raz pierwszy pojechały na autokarową  wycieczkę do  Teatru  Lalek  „Rabcio”  do  Rabki- Zdrój   na przedstawienie pt: „ Zimowa  przygoda”.  Zapoznały  się  z  wyposażeniem  teatru  ( scena, widownia, kurtyna ). Miały  możliwość na  żywo  zobaczyć grę aktorską  i śledzić  przygody śniegowego  Bałwanka, który  otrzymał  od dzieci  papierowe serce  i  ożył. Po  obejrzeniu  przedstawienia, pełne wrażeń  wróciły  bezpiecznie  do przedszkola.

                                         

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-03 15:45:55

Międzynarodowy Dzień Słońca  co roku obchodzony jest 18 marca. Celem święta  jest uświadomienie roli Słońca, powietrza i wody dla rozwoju roślin i życia na Ziemi.  Nasze przedszkolaki również dołączyły się do świętowania. Tego dnia wszyscy  ubraliśmy się  na żółto, było słonecznie i radośnie. Przez cały dzień królowały zabawy ze słońcem w roli głównej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych  oraz słonecznych pląsach. Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki malowały farbami „Portrety Słońca”  z promykami uczuć i emocji. Zgodnie współpracując w grupach ułożyły słońca wykorzystując  nakrętki. Był to dzień pełen radości, szczęścia i uśmiechów.


22 marca odbyło się Święto Wody, dzieci z grupy Czarodzieje i Pszczółki, przyszły w tym dniu ubrane na niebiesko. Wspólne świętowanie miało na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej oraz  znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zagadkach słuchowych, rozwiązywały zadania : „Komu potrzebna jest woda?” „Do czego potrzebujemy  wody?”. Zadania przeplatane były improwizacją ruchową oraz muzyczną. Przedszkolaki obejrzały inscenizację. Na koniec spotkania dzieci wykonały „kropelkę wody” która  ma za zadanie przypominać nam  że każdy z nas może  przyczynić się do oszczędzania wody.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-04-05 20:40:32

 W dniu 09.03.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. ,, Jak myszka została aktorką" w wykonaniu P. B. Bryl i P. R. Wietrzyk dla wszystkich dzieci. Przesłaniem teatrzyku było uczenie tolerancji wobec innych.
Dzieci miały możliwość poznać bohaterów, a zwłaszcza małą, niepozorną, szarą myszkę, z której wszystkie zwierzęta śmiały się aż do czasu...gdy została wybrana przez reżysera i zagrała główną rolę w przedstawieniu. Od tej chwili mała myszka zyskała przyjaciół i akceptację jej wyglądu przez inne zwierzęta.
Nie ważne jak wyglądamy, ważne jest to co tak naprawdę posiadamy: zainteresowania, zdolności, umiejętności, różne predyspozycje, iktóre należy rozwijać i wykorzystywać w codziennym życiu.
                                             
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-17 17:16:40

                                                     

         Święto Babci i Dziadka obchodziliśmy w tym roku w dniach 23, 24 i 25 luty. Każda grupa zaprezentowała dla swoich kochanych Babć i Dziadków występ, który przygotowały Panie wychowawczynie z poszczególnych grup. Dzieci umilały czas Dziadkom  recytowaniem wierszyków, odgrywanymi śmiesznymi scenkami, śpiewem oraz tańcami. Obowiązkowym punktem programu było również wspólne odśpiewanie ,,Sto lat”. Po występach dzieci rozdawały swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie byli dumni z występów swoich wnuków. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-17 15:08:59

 W dniach 17 i 18 lutego przedszkolaki miały możliwość spotkania z Panią Zimą, która zorganizowała cykl zabaw i gier przybliżających dzieciom porę roku jaką jest- zima. Konkurencje, w których dzieci brały udział to: zaprzęgi, zbieranie kul śniegowych, hokej, rzyty do celu, zjazd na nartach i saneczkach. Wszyscy wykazali się precyzją i sprytem w powyższych konkurencjach. Ne dzieci bawiły się wesoło a radości było co niemiara.

                              

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-17 14:47:11

 

Zarządzenie Nr 120/2016 Wójta Gminy Lubień z dnia 29 stycznia 2016r. w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziału przedszkolnego i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lubień na rok szkolny 2016/2017.   

dostepne pod adresem: http://bip.malopolska.pl/uglubien/Article/id,288405.html
Szczegółowe informacje w zakładce ZAPISY
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-09 10:51:41

 

Bal Karnawałowy odbędzie się w naszym przedszkolu 9 lutego

Święto Babci i Dziadka będziemy obchodzić w dniach:

- 23 luty godzina 14- grupa Stokrotki i Biedronki

-24 luty godzina 14- grupa Pszczółki i Czarodzieje

-25 luty godzina 14- grupa Promyczki i Motylki

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-03 20:36:46

Punktacja:
powyżej 50 pkt miejsce I :
Jakub Klimas gr. Pszczółki
Julia Kowalczyk gr. Pszczółki

powyżej 35 pkt miejsce II
Aleksandra Chromy gr. Stokrotki
Jan Żegleń gr. Pszczółki
od 20-34 pkt miejsce III
Mateusz Mirek gr. Stokrotki
Patryk Sawicki gr. Motylki

 od 15 – 20 pkt wyróżnienia:
Karolina Tupta gr. Stokrotki
Dawid Leśniak gr. Czarodzieje
Aleksandra, Jan Prośniak gr. Czarodzieje
Nadia Kolud gr. Biedronki
Milena Tomczyk gr. Stokrotki
Julia Tomczyk gr. Pszczółki

  

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim  uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie.
Ozdoby przez Was wykonane ozdabiają  naszą przedszkolną choinkę.


                             

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-28 15:21:07

   W  tym  roku  nasze przedszkole  przystąpiło  do ogónopolskiej  akcji   „Góra  Grosza”  pod  patronatem  Towarzystwa  „Nasz  Dom”.  W  dniach  23.11. -  04.12.2015 r. w  przedszkolu  odbywała się  zbiórka  „ groszówek” . Dzieci  z wszystkich  grup  sukcesywnie  zbierały  drobne  monety,  by  w ten  sposób mogły  pomóc  potrzebującym  dzieciom.  W   dniu  09.12. 2015 r.  odbyło  się  sypanie  „góry  grosza”.   Stawała się ona  coraz  większa  wraz  z usypywaniem  drobnych  monet  przez  dzieci  z  każdej  z grup.  Za  zaangażowanie  w  zbiórkę  dzieciom, wychowawcom  i rodzicom - dziękujemy.

       

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-13 18:00:49

                                                
 

8 grudnia do naszego przedszkola przybył niezwykły Gość- Święty Mikołaj. Dzieci już wcześniej przygotowały się na jego przybycie, ucząc się piosenek i wierszyków, którymi chciały się pochwalić. Wizytę Mikołaja poprzedził występ teatru „Skrzat” pt. „O Krysi Kaprysi”. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą oglądały przedstawienie. Po występach nastąpił wyczekiwany przez wszystkich moment. Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem odwiedzali sale przedszkolne, rozdając dzieciom prezenty i  wysłuchując przedstawianego programu artystycznego. Dzieci miały okazję zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Wizyta naszego Gościa nie trwała zbyt długo, ale każdemu udzielił się magiczny i wyjątkowy nastrój oraz każdy ma nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-13 17:54:27

 I miejsce- Mateusz Burtan grupa Czarodzieje
II miejsce- Nadia Burtan grupa Promyczki
III miejsce- Miołaj Zborowski grupa Stokrotki
Wyróżnienia:- Sebastian Stożek grupa Motylki
                          -Elżbieta Stożek grupa Pszczółki
                          -Julia Michalak grupa Biedronki
                          -Nadia Ojczyk grupa Czarodzieje
Dyplomy za udział w konkursie:- Nadia Kolud grupa Biedronki
                                                             -Dorota Stożek grupa Promyczki
Gratulujemy pomysłów i talentu poetyckiego!
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-12 10:05:41

           
27 listopada w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie pieśni patriotycznej pod tytułem ,, ...A dziewczęta z wojskiem szły..." . Grupa Stokrotki zajęła III miejsce w kategorii dzieci przedszkolne i zdobyła nagrodę rzeczową- DVD dla przedszkola. Z sukcesu mogą cieszyć się również Motylki, które otrzymały wyróżnienie i album o histori Polski oraz komiks dla każdego wykonawcy.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-12 09:49:57

Dnia 26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje związane z tym świętem, brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli wróżbach, dzięki którym poznawały swoją przyszłość oraz dowiadywały się czegoś o sobie. Największą atrakcją okazało się wróżenie z wosku. Panie przelewały wosk przez wielki, drewniany klucz. Dzieci rozpoznawały powstałe kształty i odgadywały, co one mogą oznaczać. Wykonane odlewy znalazły się jako wystawa w przedszkolnym korytarzu. Oprócz wróżb na dzieci czekała jeszcze inna niespodzianka, zostały zorganizowane wspólne zabawy i tańce. Rodzice zadbali również o poczęstunek dla dzieci, by nie zabrakło im sił w tym wyjątkowym dniu. Zaangażowanie we wróżby i zabawy oraz uśmiech i zadowolenie dzieci pokazały, że był to dla nich wyjątkowy i miło spędzony czas.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-09 18:44:43

 Jak co roku w  dniu 25.11.swoje święto obchodzą nasi pluszowi przyjaciele - Misie. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej misiowej  zabawy. Dla  dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku, tort urodzinowy. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom.
                                                  
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-09 18:29:38

 Jesteśmy na facebooku pod adresem : www.facebook.com/Przedszkole-Samorządowe-w-Lubniu-1157375020959169/?ref=aymt_homepage_panel
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-12-03 18:46:17

                                                      „Jesień na sportowo”

                    W dniach  16 i 17.11.2015 odbyły się w naszym przedszkolu „Jesienne Zawody Sportowe”, które przygotowała dla dzieci Pani Jesień. Przedszkolaki  miały okazję wykazać się sportowymi umiejętnościami, biorąc udział w przygotowanych zawodach.  Dzieci z  entuzjazmem i z wielką radością przystąpiły do zmagań. Konkurencje,  w których brały udział grupy to: „Rzuć woreczek – przynieś woreczek” „Bieg slalomem” „Tocz piłkę do mety” „Tunel” „Skoki kangurów” „Tor przeszkód”. Konkurencjom towarzyszyły głośne okrzyki dopingu. Dodatkowo przedszkolaki  rozpoznawały i nazywały sprzęt  sportowy oraz określały nazwy  dyscyplin, które reprezentują.  Przedszkolaki rywalizowały ze sobą do końca i z zacięciem walczyły o punkty dla swojej drużyny.  Wspaniałe zabawy o tematyce jesiennej sprawiły, że maluchy świetnie się bawiły, a niecodzienne wydarzenie z udziałem „specjalnego gościa" dostarczyło naszym przedszkolakom  wiele radości. W tym dniu nie było jednak przegranych, wszyscy mali sportowcy mogli poczuć się zwycięzcami. Jesienne zawody sportoweprzebiegły w radosnej, wesołej, a przede wszystkim sportowej atmosferze.

                                

   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-28 20:37:28

             
 

Dnia 6 XI 2015r.Dzieci z grupy: Czarodzieje i Pszczółki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci
 z Bajek.  Nasze Przedszkole  zamieniło  się w bajkową krainę, w tym dniu można było spotkać, m.in. Kopciuszka, Śnieżkę, Roszpunkę, Pszczółkę Maję,  Królową Elzę, Rycerzy, Krasnoludków, Kota w Butach i wiele innych postaci znanych i lubianych przez dzieci. Uroczystość rozpoczęliśmy od   prezentacji  dziecięcych bajkowych przebrań.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie w Bibliotece,  przedszkolaki  słuchały bajki czytanej przez p. Renatkę, uczestniczyły  w  zabawach wymagających  wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych,  dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie bajki. Wspólne świętowanie zakończył   Bal, tańce, pląsy oraz zabawy ruchowe .

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Obcowanie na co dzień z literaturą w przedszkolu oraz w domu pozwala dzieciom na tworzenie oryginalnych pomysłów, poszerza ich zasób słownictwa oraz kreatywność.

 

 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-11 11:26:05

               Wszyscy chcemy aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych  i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom bajki.Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka  od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwija  wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.  Codzienne czytanie daje dziecku wiele przyjemności.  Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole,  w ramach akcji  „Cała Polska czyta dzieciom” , realizuje program we współpracy z biblioteką, angażując również chętnych rodziców.

               W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką  w grupie : Czarodzieje i Pszczółki organizujemy spotkania z  wyjątkowi gośćmi, czyli osobami  powszechnie znanymi  lub sławnymi  w środowisku lokalnym, osoby zapraszane są  przez P. Danusię – dyrektora biblioteki w Lubniu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-08 19:15:13

 29.10.2015 r. w naszym  przedszkolu odbyła się  uroczystość „ Pasowania  na Przedszkolaka”. Dzieci  z grup : PromyczkiBiedronki, Stokrotki, Pszczółki , Czarodzieje i   Motylki zaprezentowały  swoje umiejętności  - pięknie zaśpiewały piosenki  oraz  recytowały  wiersze. Następnie  p. Dyrektor  Urszula  Trzeciak  wielkim ołówkiem  „ pasowała”  nowo przyjęte dzieci  do naszego przedszkola.  Do grona przedszkolaków  przyjętych  zostało  65 dzieci.  Na pamiątkę  tego  ważnego wydarzenia dzieci  otrzymały  dyplomy , zrobione zostały  pamiątkowe  zdjęcia.Po  uroczystości  dla  dzieci  w  każdej  grupie  został   przygotowany  przez  rodziców  poczęstunek.
                          
                                                    
             
 
 
 
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-06 18:20:39

  

      10 pażdziernika to międzynarodowy dzień drzewa

  Drzewa to te, które żyją: obok nas, dla nas i z nami.

   W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto:

-  Przygotowując wystawę w przedszkolnym holu, która przypominała wszystkim-
      czym są dla na drzewa i jak bardzo są nam potrzebne.

-  Wspólną zabawą i tańcem wokół drzew na placu zabaw przy Kościele. Odczytany
     został list jaki napisały drzewa do ludzi. Przedszkolaki odśpiewały „sto lat”

 -Przez cały tydzień dzieci: poznawały i same wykonywały różne gatunki drzew


-  Posumowaniem była praca integracyjna nt.” Nasze najpiękniejsze drzewo”

             

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-11-06 17:26:02

                   Nasze przedszkole promując zdrowy styl życia, bogaty  w witaminy organizuje spotkania, zajęcia  związane ze  Zdrowym  Odżywianiem .  Głównym celem zajęć było kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.  Na wspólnych spotkaniach  dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia  jest spożywanie owoców i warzyw. Przez kilka  tygodni dzieci gromadziły w kącikach przyrodniczych na swoich salach  ulubione owoce i warzywa które przynosiły z domów.  Przedszkolaki nazywały zgromadzone warzywa i owoce, rozpoznawały z zamkniętymi oczami, przeliczały je, porównywały czego jest więcej – warzyw, czy owoców.  W każdy dzień kosztowały, rozpoznawały smaki, kształty  owoców i  warzyw,  przygotowywały  przekąski  owocowo- warzywne, sałatkę owocową,   dekorowały kanapki warzywami. Dzieci poznały podstawowe zasady zdrowego odżywiania na przykładzie piramidy zdrowia. Dowiedziały się także, dlaczego należy ograniczać jedzenie takich produktów, jak słodycze, chipsy ,czy napoje gazowane.

 

 W dniu 2 października grupy Promyczki i Biedroneczki obchodziły ,,Święto Jabłuszka". Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach z jabłkiem. Na koniec zabawy kosztowały pełnych witamin jabłek i soku jabłkowego.

                       

                    

Dnia 9 października w grupie: czarodzieje i pszczółki odbył się dzień warzywno – owocowy.
W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach swoich ulubionych owoców i warzyw. 
Po wysłuchaniu baśni o księżniczce Alince i rycerzu  Witaminku – dzieci  wspólnie ustaliły : co należy jeść aby być zdrowym? bawiły  się w owocowe gry, rozwiązywały zagadki. Przedszkolaki zaprojektowały  suknię p. Jesień. Tego dnia, nie zabrakło zabaw i tańców ruchowych.

                   
 
                   
 
 Te dni były niezwykle emocjonujące, ale także pracowite, a w przedszkolu było zdrowo i pysznie. Zachęcamy rodziców do kontynuowania nawyków zdrowego odżywiania w swoich domach.

 

 
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25 17:00:56

                          

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa i  jego wartości odżywczych. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z grupy czarodzieje. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka"  było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'',  dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawych  informacji na temat ziemniaka: jego różnych  nazw. 

 Gdy ziemniaki piekły się w ognisku przygotowanym przez  dziadka Marcina  dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach , zagadkach, wykonały ziemniaczane cudaki – kartoflaki  w których głównym bohaterem był ziemniak.  Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji grupy. Zakończeniem święta była  degustacja pieczonych ziemniaków.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-25 12:59:36

                   
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-30 17:34:22

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-20 17:21:03

W miesiącu maju począwszy od dnia 25 wszystkie przedszkolaki z naszej placówki uroczyście świętowały ''Dzień Mamy i Taty''. Z pewnością wszyscy rodzice z radością czekali na ten dzień, aby elegancko i dumnie przybyć do przedszkola. Były wiersze, piosenki, inscenizacje, wiele układów tanecznych, a nawet zabawy w formie warsztaów plastycznych dla dzieci i rodziców. Rodzice pękali z dumy widząc swoje pociechy podczas występu, a dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe „gwiazdy” w blasku fleszy. W niektórych momentach na twarzach rodziców oprócz uśmiechu pojawiły się też łzy, ale były to łzy szczęścia i dumy. Wszystkie spotkania były piękne i przebiegały w bardzo ciepłej atmosferze. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki wraz z życzeniami. Z pewnością te miłe i wzruszające chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-05 23:30:24

Jedną z atrakcji w miesiącu maju była autokarowa wycieczka do krakowa na, którą udały się grupy: ''Czarodzieje" i ''Stokroki". Jedna z grup, a mianowicie ''Stoktotki" odwiedziła w tym dniu krakowskie zoo. ''Czarodzieje" natomiast zwiedzały Wawel, odwiedziły Smoczą Jamę i płynęły rejsem po Wiśle. Choć chmury wisiały w powietrzy, dzieci miały pogodne nastroje tego dnia i zadowolone wróciły do Przedszkola.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-05 22:59:44

W ramach zajęć z zakresu bezpieczny przedszkolak, w maju w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP w Lubniu. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z pracą strażaka. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali zaproszeni goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każde dziecko mogło obejrzeć wóz strażacki z zewnątrz, a także posiedzieć w środku i przejechać się na sygnale, chętni mogli przymierzyć też hełm. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-05 22:42:57

 
W sobotę 23 maja nasze przedszkolaki przyłączyły się do Akcji ,,Polska biega – Lubień biega” zorganizowanej wspólnie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu. W programie nie zabrakło również zawodów z elementami rywalizacji przeprowadzonych przez panie z przedszkola wśród dzieci i rodziców oraz tańca integracyjnego na boisku sportowym. Na szczęście deszcz nie lunął z nieba i zabawa była przednia.
Jako przedszkole chcemy promować wśród wychowanków i rodziców zdrowy, aktywny tryb życia. Chcemy również zaszczepić umiejętność pokonywania trudności, przekraczania ograniczeń i chęć czerpania radości z własnych sukcesów. Mamy nadzieję ze nasze małe kroki wychowawcze dadzą naszym przedszkolakom siłę, aby w późniejszych latach patrzyły na życie z perspektywy „umiem, spróbuję, jestem ciekaw”, a słów „to nie dla mnie, za trudne, nie dam rady” praktycznie nie znały.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-05 22:28:07


Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka i często stanowi tło podejmowanych przez niego czynności. Jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast zdolność gry na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. Stąd też, aby rozwijać w dzieciach taką aktywność muzyczną p. Renata Wietrzyk zorganizowała w naszym przedszkolu „Spotkanie z żywą muzyką”. Swoją obecnością zaszczycił nas muzyk ludowy p. Mieczysław Zięba, który to na żywo zaprezentował brzmienie akordeonu, gitary i innych instrumentów. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę i dźwięki tych instrumentów. Ponadto dzieci dowiedziały się, że akordeon należy do instrumentów z grupy aerofonów i idiofonów dętych. Przedszkolaki zaznajomiły się także z elementami składowymi instrumentów, i ze sposobem gry na nich. Oprócz tego zaproszony gość zaprezentował kilka utworów muzycznych. Nie zabrakło również wspólnych tańców i stworzenia ,,przedszkolnej orkiestry”. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze radości i wspólnej zabawy. Kontakt z żywą muzyką robi niezwykłe wrażenie na dzieciach i jest często jedyną możliwością obcowania z nią. Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonemu Gościowi za przybycie i wzbudzenie zainteresowania wśród naszych podopiecznych.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-05 16:09:47

W najbliższą sobotę (tj. 23 maja) o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na zawody sportowe organizowane wspólnie z Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Lubniu. W programie zawodów: biegi w kilku kategoriach, rodzinne zabawy ruchowe z elementem rywalizacji. Jeżeli pogoda dopisze impreza odbędzie się zgodnie z programem. W razie deszczu przeprowadzone zostaną  wyłącznie biegi.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-20 08:04:32

14 maja w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego pt. "BLIŻEJ POEZJI JANA PAWŁA II I O JANIE PAWLE II". Jury konkursowe w składzie: Maria Szczepaniec, dyrektor ZSOiZ im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu, Elżbieta Wojtan, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu, Anna Rapacz, w-ce Przewodnicząca Rady Powiatu Myślenickiego, Joanna Ojczyk, przedstawiciel Rady Rodziców i Ks. Proboszcz, Piotr Sułek po wysłuchaniu wierszy w wykonaniu przedszkolaków i dokonaniu punktacji za: dobór tekstu, pamięciowe opanowanie, interpretację i ogólny wyraz artystyczny postanowiło przyznać:
   
I MIEJSCE - PATRYCJI KWATYRZE
z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzeczowie,
za interpretację wiersza pt. ''Nasz Ojcze Święty'', autorstwa p. Marzeny Kwatyry.
 
  II MIEJSCE - GABRIELLI ŻUREK 
z Samorządowego Przedszkola w Tenczynie,
za interpretację wiersza pt. ''Jan Paweł III'', autorstwa Julii Uchacz.
 
   III MIEJSCE - ALEKSANDRZE ZĘBALI
z Samorządowego Przedszkola w Skomielnej Białej,
za interpretację wiersza pt. ''Co mi mówisz'', autorstwa Jana Pawła II.
 
Zwycięzcy, pozostali uczestnicy oraz placówki przedszkolne otrzymały nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.
 Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której zobaczyć można wszystkich wykonawców.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-15 19:52:23

W maju dzięki uprzejmości mamy Kamilki grupa ''Stokrotki'' odwiedziła zakład fryzjerski w Lubniu. Sympatyczna pani Asia opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała także akcesoria niezbędne do pracy. Zaprezentowała swoje umiejętności czesząc chętne dzieci. Dziewczynki miały plecione warkocze i kręcone loki, natomiast chłopcy wybierali fryzury z wykorzystaniem żelu. Dzieci dowiedziały się, że praca fryzjerki jest pracą wymagającą dużej precyzji, cierpliwości, jest prawdziwą sztuką, którą trzeba lubić. Pani Asi serdecznie dziękujemy za chęci, zaangażowanie, poświęcony czas i tak bliskie zaprezentowanie swojej pracy, a także za słodką niespodziankę dla dzieci.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-14 20:10:42

W Dniu Bibliotekarza 8 maja nasze przedszkolaki odwiedziły lubieńską bibliotekę. W trakcie tegoż spotkania dzieci zwiedzały lokal biblioteki, a także wysłuchały opowiadania o żółwiu Franklinie. Małym słuchaczom czytała dyrektorka Biblioteki, pani Danusia Skolarus. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły paniom z biblioteki własnoręcznie wykonane laurki i róże, życząc WZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 23:17:43

7 maja gościliśmy w grupie ‘’Biedronki” tatę Mikołaja, który jest strażakiem. Od pana Krzysztofa dzieci dowiedziały się na czym polega jego praca. Poznały cały ekwipunek strażaka niezbędny w jego pracy. Dzieci obejrzały oraz przymierzyły niektóre urządzenia. Tatuś Mikołaja opowiedział nam jakich sytuacji powinniśmy unikać, aby nie przysparzać strażakom pracy. Dziękujemy panu Krzysztofowi za interesujące spotkanie oraz za pomoc w uświadamianiu dzieciom zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 23:11:47

W ramach realizacji programu współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Lubniu, z okazji Dnia Strażaka pani Danusia S. zaprosiła na czytanie przedszkolakom druhów strażaków. Gośćmi przedszkolaków byli Prezes Związku Gminnego OSP, druh Krzysztof Łabuz oraz Sekretarz OSP Lubień, druh Renata Leśniak. W spotkaniu lekturą była, oczywiście, książka pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Druh Krzysztof Łabuz opowiedział ponadto przedszkolakom o Św. Florianie oraz przeprowadził mały konkurs ze znajomości numerów alarmowych oraz treści opowiadania. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 22:47:16

W kwietniu nasi mali aktorzy z grupy ‘’Motylki” i ‘’Czarodzieje” wystąpili na scenie w auli gimnazjum w przedstawieniu ekologicznym przygotowanym przez panią Romualdę Łabuz – nauczycielkę z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu. Z pewnością, było to dla naszych przedszkolaków nie lada przeżycie, bowiem po raz pierwszy przygotowywały ich nie tylko wychowawczynie, ale również  nauczycielka gimnazjum. Dzieci po raz pierwszy również występowaly na scenie wraz z młodzieżą gimnazjalną. Takie nowe doświadczenie z pewnością będzie procentować na przyszłość. Wszystkie dzieci sprostały zadaniu i należą im się ogromne brawa za odwagę oraz talent aktorski.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 21:29:15

W tym roku 24 kwietnia uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, i w pięknych zielonych strojach z plakatami w ręku przemaszerowaliśmy wzdłuż ''Zakopianki". ''Ekologiczny pochód” był jak, co roku apelem najmłodszych o przyszłość naszej planety. Akcja miała za zadanie rozbudzić wśród dzieci ciekawość światem a także uzmysłowić nam wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać!! Głośny śpiew, i skandowane hasła ekologiczne rozbrzmiewały w całym Lubniu. Tegoroczna akcja miała na celu podobnie jak w zeszłym roku - promocję ekologii wśród dzieci.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 20:51:02

W miesiącu kwietniu przybył z wizytą do naszego przedszkola niecodzienny gość, którego dobrze znamy z lubieńskiego Ośrodka Zdrowia. Tym gościem był nasz pediatra pan doktor Jerzy Chłosta. Nie była to jednak wizyta lekarska, bowiem pan doktor przybył jako gość zaproszony przez dyrektora Gminnej Biblioteki w Lubniu panią Danusię Skolarus, w ramach akcji ‘’Cała Polska czyta dzieciom’’. Wszystkie dzieci z radością i zaciekawieniem słuchały czytanej przez pana doktora bajki, a także aktywnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania. Oby więcej, było takich wizyt w naszym przedszkolu.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 20:30:21

W środę 22 kwietnia dzieci z grupy IV i VI wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zjazdu ciemną, kopalnianą windą na głębokość 176 metrów, następnie Pani przewodnik opowiedziała nam o miejscu w którym się znajdujemy i po jej krótkim wstępie, ruszyliśmy na niezwykłą wyprawę przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska kopalni. Najpierw zjechaliśmy podziemną kolejką, a później był spacer przez unikatowe komory, kaplice z pięknymi solnymi rzeźbami, malowidłami, a także narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Temu niezwykłemu spacerowi towarzyszyła jedyna na świecie Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Zwiedzanie miało, więc charakter podróży w czasie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-11 18:56:37

W dniu 7 maja br. odbyły się wewnętrzne eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego

„Bliżej Jana Pawła II i o Janie Pawle II”.

Komisja w składzie:             

1.     Urszula Trzeciak

2.     Jolanta Hajdas

3.     Maria Michalak

4.     Dorota Kozak

oceniała występy dzieci biorąc pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny punktując poszczególne kryteria w skali 1-5. Ostatecznie nasze przedszkole reprezentować będą:

1.     Elżbieta Stożek,

2.     Michał Górni,

3.     Wiktor Sochań,

4.     Anna Kozak

5.     Julia Fiałek.

Pozostali uczestnicy zaprezentują przygotowane utwory w ramach występu pozakonkursowego w tym samym dniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-08 13:28:37

                     Samorządowe Przedszkole w Lubniu

oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lubniu

zapraszają  na

Konkurs Recytatorski pn.

„Bliżej poezji Jana Pawła II i o Janie Pawle II”,

zorganizowany

z okazji  obchodów Roku Św. Jana Pawła II.

 

W konkursie można będzie zaprezentować zarówno własny wiersz

związany z życiem, działalnością i kultem Św. Jana Pawła II,

jak też zinterpretować poezję Św. Jana Pawła II.

 

Komisja Konkursowa oceniać będzie dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

  Konkurs odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 1000

w auli Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Lubniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-08 08:42:05

W miesiącu kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili ratownicy medyczni. Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek ratowników dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-05-05 21:56:25

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-30 22:34:16

 
 „Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno!
 Ciebie pożegnamy
 Wiosnę przywitamy!”
 
Tymi słowami i Marzanną dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na spacer, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością - WIOSNĘ. Wszyscy, z Marzanną na czele, wesołym korowodem wyruszyli pożegnać zimę. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Marzanno Marzanno, Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy! Precz zimo, witaj wiosno!” próbowały wystraszyć zimę, aby tradycji stało się zadość, słomiana kukła została spalona… W ten symboliczny sposób przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-30 22:17:20

W miesiącu marcu dzieci uczęszczające na zajęcia kółka teatralnego zaprezentowały swoim kolegom, personelowi z całego przedszkola i rodzicom przedstawienie pt."Żegnaj bałwanku ". Mali aktorzy w pięknych strojach i zimowej scenerii recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz pięknie tańczyli. Występ wszystkim się podobał, a został przygotowany przez dzieci pracujące pod kierunkiem pani Ewy Zborowskiej.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-03-30 22:01:28

I miejsce - KORNEL DĄBKOWSKI (Czarodzieje)
II miejsce - DAMIAN WOSZCZYNA (Czarodzieje)
III miejsce - JAŚ ŻEGLEŃ (Promyczki)
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-28 18:41:30

W tym roku Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu był dniem pełnym emocji, zabawy i niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki podczas występów artystycznych dały pokaz swoich możliwości wokalnych i recytatorskich. Dzieci w dwóch grupach przedszkolnych, pod bacznym okiem wychowawczyń a jednocześnie reżyserek specjalnych programów artystycznych, wystąpiły dla swych Babć i Dziadków. Na twarzach i Babć i Dziadków widoczne było ogromne wzruszenie. W czasie wszystkich występów zarówno dzieci jak i Dziadkowie wspaniale się bawili. Po występach wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom kwiaty i laurki a potem "zagnieździły" się na ich kolanach lub wtulały się w Babcie, czy Dziadków, którzy są przecież głównie od tego, żeby wnuczęta rozpieszczać i bezkrytycznie kochać - z wzajemnością!
Relację z wszystkich występów przedstawiają zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-01-31 20:30:30

W miesiącu listopadzie nasze przedszkolaki wzięły udział w X Jubileuszowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „To oni tędy szli, gdy maki kwitły na zboczach...” dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponad gimnazjalnych oraz placówek oświatowych województwa małopolskiego. Dużym sukcesem dla naszego przedszkola było zdobycie drugiego miejsca, a tym samym srebrnej statuetki. Ten sukces osiągnęły dzieci z grupy ''Motylki" pod przewodnictwem pani Anny Burtan. Przedszkolaki wystąpiły z dwoma utworami o charakterze patriotycznym. Pierwszy to ,,Czerwone Maki na Monte Cassino”, a drugi ,,Serce w plecaku”, którym podbili serca publiczności. Cała wokalno – taneczna grupa prezentowała się pięknie w strojach wojskowych, czerpiąc ze swojego występu wiele radości, a także hartując ducha ''zdrowej" rywalizacji. Uwieńczeniem konkursu była statuetka, dyplom, słodycze i nagroda rzeczowa w postaci odtrwarzacza CD - wręczane przez Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Pana Grzegorza Barana oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Myślenice Pana Henryka Migacza. Gratulacje dla naszych małych artystów. Oby więcej takich sukcesów w naszym przedszkolu.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-11 21:37:13

W miesiącu październiku starsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarowa do teatru lalek ''Rabcio'' na spektakl pt. ''Szelmostwa Lisa Witalisa''. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oraz uśmiechem na twarzy śledziły losy głównego bohatera - Lisa Witalisa. Wielka scena, zmieniająca się dekoracja, kolorowa gra świateł, muzyka, oraz wesołe, niekonwencjonalne lalki to wszystko otworzyło okno na świat kultury i sztuki małych widzów.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-18 20:25:10

5 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. W tym dniu dzieci miały okazję zobaczyć również przedstawienie pt. „List do św. Mikołaja” w wykonaniu teatru Skrzat z Krakowa. Występ był wstępem do spotkania z najważniejszym gościem tego dnia, mianowicie ze św. Mikołajem. Dzieci zaśpiewały dla niego świąteczną piosenkę i zrobiły wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Najbardziej maluchy cieszyły się jednak ze wspaniałych prezentów, które otrzymały od św. Mikołaja. Dzieci z radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-11 20:08:01

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Przedszkolaki wysłuchał fragmentów najbardziej znanych bajek czytanych przez pracownika Biblioteki, panią Renatę Leśniak, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Światowy Dzień Postaci z Bajek miał na celu przypomnieć dzieciom jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również popularyzować tradycyjne bajki bez przemocy, takie gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.

 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-11 19:28:31

Pod tym adresem znajduje sie prezentacja dotyczaca pracy naszego przedszkola, zamieszczona na stronach Małopolskiego Kuratorium Oświaty:      www.kuratorium.krakow.pl/index
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-05 08:31:12

W czwartek 27 listopada na dzieci z naszego przedszkola czekały liczne atrakcje. W tym dniu, z okazji obchodów Andrzejek, nie był zwykłych zajęć, lecz zorganizowana przez nauczycieli zabawa. Pod czujnym okiem opiekunów zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Przedszkolaki brały udział w konkurencjach, w trakcie których mogły poznać jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, a także jakie imię będzie nosiła ich przyszła żona lub mąż..  Każde dziecko miało nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość z powstałej bryłki wosku. Całą imprezę z okazji andrzejek dodatkowo uatrakcyjniła zorganizowana dyskoteka oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-02 17:19:14

W dniu 26 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy, a także bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, quizy. Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęć grupowych w „Krainie Pluszowego Misia” ze swoimi ulubieńcami, a w sali czekało na nich ulubione „Małe co nieco” misia Puchatka, czyli pyszny miodek - mniam mniam.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-02 16:51:51