Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontakt
Samorządowe Przedszkole w Lubniu
Strona głowna  /  Aktualności

   

Archiwum aktualności

     W poniedziałek 29 kwietnia przedszkolaki oglądały teatrzyk cieni pt. „Zielony Kapturek”. Głównym celem przedstawienia było  kształtowanie postawy proekologicznej. Dzieci poznały losy Zielonego Kapturka, dowiedziały się, jak przechytrzył on złego wilka. W czasie oglądania spektaklu dzieci poznały sposoby dbania o środowisko, dowiedziały się, jak należy zachowywać się w lesie. Przedszkolaki brały także czynny udział

w przedstawieniu segregując śmieci rozrzucone przez złego wilka.

        Reakcja dzieci w czasie przedstawienia wskazywała na duże zainteresowanie.  Mamy nadzieję, że wzbudziliśmy w przedszkolakach chęć i potrzebę dbania o środowisko.

                      

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-05 16:08:13

OGŁOSZENIE!!!

 

 

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Lubniu informuje, że w dniu 26 sierpnia br. (tj. wtorek).

o godz. 17.00 w auli Gimnazjum odbędzie się organizacyjne zebranie z rodzicami

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-08-21 08:44:40

                          
Przerwa wakacyjna trwa od 01 lipca do 19 sierpnia 2014 roku.
W dniach 27, 28, 29 sierpnia 2014 roku, w godzinach od 09:00 - 11:30 zapraszamy na dni otwarte wszystkich rodziców i dzieci nowoprzyjęte do przedszkola. Życzymy zdrowych, spokojnych i słonecznych wakacji, a także odpoczynku i regeneracji sił do dalszej pracy.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-22 18:41:21

W czwartek, 26.06.2014 roku w naszym Przedszkolu odbyło się ''Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego'' związane z pożegnaniem dzieci odchodzących do szkoły. Najstarsze grupy przedszkolaków przedstawiły program artystyczny podczas, którego pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki na pożegnanie przedszkola. Po części artystycznej, panie wręczyły dzieciom wraz z upominkami dyplomy ukończenia przedszkola. Nie zabrakło także łez wzruszenia, które cisnęły się do oczu pań wychowawczyń, po specjalnych podziękowaniach od rodziców i dzieci opuszczających przedszkolne mury.  Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za całoroczną współpracę i codzienne kontakty, które umożliwiły nam lepsze poznanie potrzeb dzieci.
                    
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-22 18:17:57

Dnia 15 czerwca 2014 roku, na hali sportowej w gimnazjum odbył się Piknik Rodzinny dla rodziców i dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Piknik realizowany był w ramach projektu "U nas pięknie, u nas zdrowo", a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycielki. Oprócz konkurencji był pokaz tańców oraz inscenizacji teatralnej pt. ''Królewna Śmieszka" w wykonaniu naszych małych aktorów i tancerzy. Po wyczerpujących swawolach, był też czas na pyszną kiełbaskę z grilla i słodycze. Pomimo iż pogoda nie dopisała, ciepłe i pogodne były nastroje wszystkich uczestników. Podczas pikniku swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, a także lubieński proboszcz ks. Piotr.
Dzięki temu projektowi przedszkole zyskało nowy sprzęt do ogrodu przedszkolnego.
 
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-22 17:57:03

Wycieczka do krakowskiego ZOO była ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze 4 i 5-latki ("Biedroneczki" i "Stokrotki"). Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka przedszkolaków do zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas spaceru po alejach zoo spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Większość z dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki, a po dotarciu do przedszkola, zjadły smaczny obiad. Wycieczka naprawdę się udała!!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-07-22 15:55:0710.06.2014r. nasze przedszkolaki wzięły udział w Powiatowym Konkursie Tanecznym ,,O złotą nutkę” organizowanym w Myślenicach. Dużym sukcesem dla naszego przedszkola było zdobycie drugiego miejsca, a tym samym srebrnej nutki przez dzieci z grupy ''Stokrotki". Przedszkolaki wywalczyły srebrną statuetkę czeskim tańcem pt. ''Polka doudlebska", w kategorii wiekowej 5-6 latki. Natomiast w kategorii wiekowej 3-4 latki odnieśliśmy kolejny sukces w postaci brązowej nutki. Trzecie miejsce zdobyły przedszkolaki z grupy ''Biedroneczki" tańcem ''Klaskany". Nasze przedszkolaki prezentowały się pięknie w barwnych kostiumach, występowały wspaniale czerpiąc przy tym wiele radości, a także hartując ducha ''zdrowej" rywalizacji. Uwieńczeniem konkursu były statuetki, dyplomy, książki i drobne nagrody. Najcieplejsze i najsłodsze okazały się jednak lody, które skonsumowaliśmy następnego dnia. Oby więcej takich sukcesów w naszym przedszkolu.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-16 21:09:35

W miesiącu maju począwszy od dnia 26 wszystkie przedszkolaki z naszej placówki uroczyście świętowały ''Dzień Mamy i Taty''. Z pewnością wszystkie mamusie i tatusiowie z radością czekali na ten dzień, aby elegancko i dumnie przybyć do przedszkola. Były wiersze, piosenki, inscenizacje, a także wiele układów choreograficznych. Rodzice pękali z dumy widząc swoje pociechy podczas występu, a dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe „gwiazdy” w blasku fleszy. W niektórych momentach na twarzach rodziców oprócz uśmiechu pojawiły się też łzy, ale były to łzy szczęścia i dumy. Wszystkie spotkania były piękne i przebiegały w bardzo ciepłej atmosferze. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki wraz z życzeniami. Z pewnością te miłe i wzruszające chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-16 20:01:16

                             
 

W maju odbył się w naszej placówce Konkurs Recytatorski, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Uczestnicy swoje umiejętności aktorskie i recytatorskie prezentowali w 2 kategoriach wiekowych (I dzieci w wieku od 3 do 4 lat, II dzieci w wieku od 5 do 6 lat). Podczas konkursu dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, a publiczność oklaskiwała ich gromkimi brawami. Wszystkie wiersze były bardzo ciekawe i barwnie zaprezentowane. Ocenie jury podlegały: opanowanie pamięciowe tekstu, dykcja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych i trudnych obradach ostatecznie laureatami konkursu zostali:

 
W kategorii I:
I miejsce – Lena Waligóra (Biedronki)
II miejsce – Andrzej Wojtan (Biedronki)
III miejsce – Michał Górni (Biedronki)
 
W kategorii II:
I miejsce – Wiktoria Cech (Stokrotki)
II miejsce – Dominika Juszczak (Stokrotki) i Kinga Warzecha (Pszczółki)
III miejsce – Oliwia Kołodziejczyk (Czarodzieje), Marysia Górni (Motylki) i Dominik Wygoda (Pszczółki).
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-16 18:53:41

                                                

 

ZAPROSZENIE 

Zapraszamy na Piknik Rodzinny,
który odbędzie się
15 czerwca 2014 roku na boisku sportowym obok Przedszkola.

Rozpoczęcie pikniku godzina 16:00.

 Piknik Rodzinny organizowany jest w ramach projektu "U nas pięknie, u nas zdrowo - piknik rodzinny Samorządowego Przedszkola w miejscowości Lubień i  Skomielna Biała wraz z doposażeniem placów zabaw", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Oś 4 Leader PROW na lata 2007 – 2013  Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa Inwestuje w obszary Wiejskie.

Celem operacji jest poprawa jakości życia społeczności lokalnej poprzez doposażenie placów zabaw i realizację pikników rodzinnych: rekreacyjno – sportowych, promujących lokalne walory miejscowości. Realizacja projektu zapewni promocję aktywnego trybu życia na obszarze LGD Klimas.

 

 

Program imprezy:

  •         Występy artystyczne dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lubniu;
  •         Występ zespołu „Cyrniawa” z Krzeczowa;
  •         Zabawy rekreacyjno sportowe z elementem rywalizacji dla dzieci i dorosłych;
  •       Grilowanie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-06-09 12:02:41

9 maja dzieci z naszego przedszkola gościły panią Ewa Stadtmüller, jedną z największych, współczesnych autorek literatury dziecięcej. Pani Ewa jest pedagogiem, dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, wielu książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych. Pani Ewa przywiozła ze sobą ogromną walizkę, która wzbudziła ciekawość wszystkich dzieci. Okazało się, że w środku były maskotki, kukiełki i pacynki własnej roboty, przy pomocy których pani Ewa ożywiała bohaterów swoich baśni i legend. Pokazała dzieciom, że zabawa w teatr jest łatwa i przyjemna. Ponadto pisarka zadawała małym czytelnikom wiele zagadek, przeprowadziła kilka gier i zabaw, które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. W nagrodę zwycięzcy zostali obdarowani książkami do biblioteczki przedszkolnej.
Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały zakupione ze środków Rady Rodziców książeczki z indywidualną dedykacją i autografem. Mamy nadzieję, że ta wspaniała pisarka odwiedzi nas również w przyszłym roku.
                         
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-12 20:24:32

W dniu 28 kwietnia dzieci z starszych grup wiekowych, były na wycieczce autokarowej w Krakowie. Wszyscy udali się na Lodowisko MKS „Cracovia”, gdzie o 10.30 odbywała się Moskiewska Rewia na Lodzie. Moskiewscy artyści – łyżwiarze w pięknych kostiumach, tańcem figurowym przedstawili widowisko „Śpiąca Królewna” oparte na baśni Charls'a Perraulta. Dzieci były zachwycone spektaklem. Niektóre po raz pierwszy były na lodowisku, a nade wszystko pierwszy raz mogły zobaczyć znaną sobie bajkę w formie baletu, gdzie o treści opowiadały barwne przebrania łyżwiarzy, taniec, muzyka i gra świateł.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-01 20:17:56

Dnia 22 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Ziemi, również i w tym roku pamiętały o tym nasze przedszkolaki, które w pięknych zielonych strojach z plakatami w ręku przemaszerowały wzdłuż ''Zakopianki". Głośnym śpiew, i skandowane hasła ekologiczne rozbrzmiewały po całym Lubniu. Tegoroczna akcja miała na celu podobnie jak w zeszłym roku - promocję ekologii wśród dzieci. ''Ekologiczny pochód” był pewnego rodzaju apelem najmłodszych o przyszłość naszej planety. Akcja ta miała za zadanie rozbudzić wśród dzieci ciekawość światem a także uzmysłowić nam wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać!!!

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-01 20:00:22

W marcu dzieci z gr. IV, V i VI wraz z paniami udały się na wycieczkę do najstarszej na ziemiach polskich Kopalni Soli w Bochni. Wyprawa, była pełna niespodzianek, a przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję spotkać dobrego ducha bocheńskiej kopalni – Skarbnika. Wszyscy z radością i zaangażowaniem wykonywali wiele zadań wzorowanych na tradycyjnych pracach górniczych oraz odnaleźli skarb, ukryty w labiryncie solnych korytarzy. Dzieci wzięły także udział w zajęciach plastycznych oraz sportowo-rekreacyjnych. Wycieczka do Kopalni Soli była nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale przede wszystkim niezwykłą lekcją historii. Wszystkie dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, i długo jeszcze wspominały ten niezapomniany dzień.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-01 19:03:54

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lubniu dużo radości i zaangażowania wykazały podczas wykonywania kukły Marzanny. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola pięknie przebrane w wiosenne stroje, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Wszystkie przedszkolaki witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Po zabawach w sali dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer trzymając w rękach swoje grupowe Marzanny. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
 

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-05-01 18:34:41

Ze względu na niepokojące wyniki badań epidemiologicznych dotyczących rozpowszechnienia próchnicy wśród dzieci w wieku przedszkolnym, Przemysław Posobkiewicz, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego, sformułował stanowisko dotyczącej higieny jamy ustnej. Próchnica zębów należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób w populacji dzieci i młodzieży. Dzieci przedszkolne rzadko bywają pacjentami gabinetów stomatologicznych. Aby zmniejszyć zachorowalność na próchnicę niezbędne są wielotorowe działania w tym edukacja dzieci, nauka prawidłowego szczotkowania zębów a także konieczna jest edukacja i uświadamianie wagi problemu rodzicom/opiekunom dzieci.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-12 20:11:01

Dnia 25 lutego w naszym przedszkolu odbył się ''EGIPSKI BAL KARNAWAŁOWY". Podczas zabawy dzieci wspólnie z Ramzes i Kleopatrą poznawały tańce, zwyczaje i kulturę egipską. Początkowo wszystkie przedszkolaki prezentowały swoje stroje i kolejno uczyły się tańców egipskich w kołach oraz indywidualnie. Dzieci poznały m.in. co to są hieroglify i odczytywały wiadomość nimi zapisaną, brały także udział w różnych konkursach - m.in - bandażowanie mumii. Zabawa była wspaniała!. Zdjęcia z zabawy karnawałowej znajdziecie Pańsatwo w naszej galerii.
Podczas imprezy były również robione dzieciom zdjęcia indywidualne, które będzie można wkrótce zakupić w przedszkolu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-12 19:48:29

Jak co roku również i w tym, dzieci z naszego przedszkola wyraziły swą miłość do dziadków poprzez prezentacje przygotowanych w grupach występów. Były to wiersze, piosenki, tańce, a w niektórych grupach – Jasełka. Podczas występów widoczne było zaangażowanie i entuzjazm u dzieci, a także wzruszenie i radość na twarzach babć i dziadków. Dzięki życzliwości rodziców po występach dzielni artyści, w towarzystwie swoich najdroższych gości, mogli się posilić pysznymi słodkościami. Babcie i dziadkowie wrócili tego dnia do domów z własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci laurkami i innymi miłymi niespodziankami.
 


komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-04 21:30:56

                            
 
I miejsce - Amelia Tomczyk (gr. Motylki)
 
II miejsce – Marcel Mazurek (gr. Biedronki)
 
III miejsce – Milena Tomczyk (gr. Promyczki)
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-03-04 21:09:26

Dnia 5.12.2013r. do Samorządowego Przedszkola w Lubniu zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły doczekać się na miłego gościa, a gdy tylko pojawił się w oknie na ich buźkach zagościł piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla wszystkich wspaniałe podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Tego dnia nie zabrakło piosenek, wierszy i miłych rozmów z Mikołajem. Na koniec spotkania wszystkie dzieci i panie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Następne odwiedziny dopiero za rok, a my już nie możemy się ich doczekać.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-06 18:55:05

28 listopada 2013r. odbyła się w naszym przedszkolu ''Zabawa Andrzejkowa''. Wszystkie grupy począwszy od maluchów po starszych przedszkolaków spędziły ten dzień wyjątkowo. Przedszkolne sale zamieniły się w magiczne krainy i od razu wiadomo było, że będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. Nie zabrakło też muzyki, konkursów i skocznych pląsów na parkiecie. W tym dniu odwiedziła nas również ''Baśniowa Kapela'' z przedstawieniem pt. ''Opowieść z mydlanej banieczki''.
 
                           
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-06 18:05:21

I miejsce - Amelia Tomczyk (gr. Motylki)
 
II miejsce - Karolina Wątor (gr. Czarodzieje)
                    Bartłomiej Burtan (gr. Pszczółki)
 
III miejsce - Oliwia Rapacz (gr. Motylki)
                     Hania Bzdek (gr. Czarodzieje)
 
                    
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-12-06 16:46:19

   
W tym roku szkolnym do pasowania na przedszkolaka przystąpiły dzieci z niemalże każdej grupy przedszkolnej. Podczas uroczystości, każda z grup zaprezentowała się na scenie z krótkim programem artystycznym. Kolejnym punktem była przysięga, w której pasowane dzieci obiecały: zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem! Następnie pani dyrektor Urszula Trzeciak za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde nowo przyjęte dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy pasowany przedszkolak otrzymał piękny dyplom przedszkolaka. Po oficjalnej części dzieci zasiadły do pysznego słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-05 20:12:05

W czwartek 31 października grupa ''Biedroneczki" obchodziła ''Święto Dyni". Dzieci przyniosły w tym dniu mnóstwo dyń o różnych odcieniach i kształtach. To właśnie one towarzyszyły przedszkolakom w fantastycznych zabawach i konkursach zorganizowanych przez panią Renię. Była super zabawa!
       
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-02 15:41:58

W miesiącu październiku naszą placówkę odwiedził ze swoim spektaklem teatr „Chrząszcz w trzcinie”, który założył znany rabczański aktor Cezary Skrocki wraz ze swoją koleżanką po fachu – Katarzyną Pędzimąż. Aktorzy pokazali naszym maluchom przedstawienie pod tytułem „Wlazł kotek na płotek”. W przedstawieniu dzieci przyglądały się wiejskiemu podwórku, na którym pojawia się „obcy" - kotek. „Nowy", „inny" mieszkaniec podwórka wywołuje wśród ptaków strach i agresję, a dobrze wszystkim znana piosenka „Wlazł kotek na płotek" staje się punktem wyjścia do rozmowy o akceptacji i przyjaźni. Ta z pozoru infantylna sztuka z użyciem lalek typu muppet bardzo spodobała się naszym młodym widzom, bowiem odwoływała się ona do dziecięcych uczuć i ich wrażliwości.
  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-11-02 15:12:23

 
Jak co roku świętowaliśmy w przedszkolu dzień nauczycieli i pracowników zatrudnionych w naszej placówce 14 października. Z tejże okazji dzieci z grupy ''Czarodzieje'' pod przewodnictwem pani Ewy przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę w postaci inscenizacji pt. ''Czerwony Kapturek na wesoło''. Pani dyrektor oraz każda z nauczycielek mogły odnaleźć wśród małych aktorek samą siebie, a humorystyczne przedstawienie ukazywało realia lubieńskiego przedszkola. Nie zabrakło także pięknej piosenki z życzeniami dla wszystkich pań oraz tańca pt. ''Jesienny kujawiaczek''. Ojjj napracowali się nasi milusińscy i zasługują na ogromna pochwałę. Brawo Czarodzieje!!! Dziekujemy i prosimy o więcej tak fantastycznych niespodzianek.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-16 21:26:51

 
10 października czyli w czwartek dzieci z grupy ''Motylki'' dołączyły do akcji związanej z obchodami ''Światowego Dnia Drzewa''. Większość ''Motylków" przybyło w tym dniu do przedszkola w odcieniach brązu i zieleni. Na specjalnie zorganizowanych przez panią Dorotkę zajęciach, dzieci wysłuchały opowiadania, które ukazało im jak ''zachowuje” się drzewo w różnych porach roku. W zabawach dydaktycznych natomiast odkryły korzyści jakie czerpie człowiek i przyroda od otaczających nas drzew. Dzieci podawały również propozycje pomysłów, w jaki sposób można dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu. Głównym celem zajęć było wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego oraz rozwijanie postaw proekologicznych.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-16 19:51:19

        
 
W piątek 11 października przybył do naszego przedszkola dobrze znany dzieciom z poprzednich lat aspirant Paweł Ruciński wraz z kolegą policjantem.Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali ''Czarodziei'' aby powitać piosenką niecodziennych gości. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, tj. gdy zaczepia ich osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, pistolet oraz mało znane wszystkim kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowe ilustracje przedstawiające ich samych. Zapraszamy za rok.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-15 20:27:35

Dnia 10 października odbyła się w naszym przedszkolu próbna ewakuacja dzieci i pracowników przedszkola na wypadek powstania pożaru. Ewakuacja przebiegła zgodnie z planem i zasadami bezpieczeństwa - wszyscy biorący udział w ewakuacji sprawnie opuścili budynek przedszkola i odmeldowali się dyrektorowi na miejscu zbiórki - w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci utrwaliły w ten sposób już wcześniej poznane zasady właściwego zachowania się w momencie zagrożenia pożarowego.
                        
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-15 19:45:05

W piękną słoneczną środę 9 października dzieci z naszego przedszkola miały okazję po raz kolejny bawić się na wspaniałych dmuchanych zabawkach – zamku, domku i zjeżdżalni. Dmuchane zabawki wzbudziły szczery zachwyt wszystkich przedszkolaków. Dzieci wspaniale się bawiły skacząc, brykając i zjeżdżając “z górki na pazurki” a przy okazji ćwiczyły cierpliwość oczekując na swoją kolej w zabawie.
Za cudowną zabawę serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i pani dyrektor, która zorganizowała tak atrakcyjną imprezę w przedszkolu. Srodki finansowe na ta atrakcje pochodziły z comiesiecznych składek rodziców na fundusz Rady rodziców.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-15 19:26:28

 
Dnia 4 października starsze grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarowa do teatru lalek ''Rabcio'' na spektakl pt. ''O Calineczce malutkiej dzieweczce''. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oraz uśmiechem na twarzy śledziły losy głównej bohaterki – Calineczki. Wielka scena, zmieniająca się dekoracja, kolorowa gra świateł, muzyka, oraz wesołe, niekonwencjonalne lalki to wszystko otworzyło okno na świat kultury i sztuki małych widzów.
Kolejnym etapem naszej piątkowej ''wyprawy'' było zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. W skansenie mogliśmy zobaczyć parowozy, lokomotywy elektryczne i spalinowe, wagony oraz tabor specjalny taki jak żurawie, pługi śnieżne itp. Dzieci zafascynowane były szczególnie lokomotywami, do których mogły wejść i zobaczyć ich wnętrze. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu, troszkę zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola gdzie czekał na nas smaczny obiadek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-08 19:30:19

Dzieci z naszego przedszkola wiedzą doskonale, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Jednak, aby wszystkie przedszkolaki utwierdziły się w tym przekonaniu, w miesiącu wrześniu organizowaliśmy w naszym przedszkolu ''Dni Zdrowej Energii" czyli ''Święta Warzyw i Owoców". W każdej z grup przedszkolnych odbywały się degustacje owoców i warzyw, połączone z konkursami podczas, których dzieci rozpoznawały warzywa i owoce po zapachu oraz smaku. Dzieci z pomocą nauczycielek wykonywały również pyszne surówki i sałatki owocowo-warzywne. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie spędzonych zajęciach, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie!!!
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-07 21:47:22

W czwartek 26 września gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru ''Skrzat'' z Krakowa, którzy przedstawili bajkę pt. ,,O krasnalku, babci i kolorowych kulkach". Przygody wesołego krasnalka, miłej babci,psotnego kota i wesołej myszki bardzo podobały się dzieciom, a ich perypetie sprawiały, że co chwilę w sali wybuchał radosny śmiech. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Przedstawienie sfinansowała Rada Rodziców i pani dyrektor z okazji Dnia Przedszkolaka.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-30 20:59:14

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W podjętej przez posłów uchwale możemy przeczytać - Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-30 19:24:02

 W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim dzieciom samych pogodnych i radosnych dni, wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni, radości w zdobywaniu wiedzy, a rodzicom zadowolenia i owocnej współpracy z personelem przedszkola.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-09-30 18:54:34

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-26 13:53:15

Na przełomie miesiąca maja i czerwca przedszkolaki z naszej placówki uroczyście świętowały ''Dzień Mamy i Taty''. Były wiersze, piosenki, inscenizacje, a także świetnie przygotowane układy choreograficzne. Mamusie i tatusiowie pękali z dumy widząc swoje pociechy podczas występu, a dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe „gwiazdy” w blasku fleszy. Oklaskom nie było końca, a z twarzy rodziców nie schodził uśmiech. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki wraz z najserdeczniejszymi życzeniami. Z pewnością te miłe i wzruszające chwile na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców
Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, gdzie wkrótce ukażą się zdjęcia z uroczystości.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-19 21:33:42


Dyrektor Samorzadowego Przedszkola w Lubniu ogłasza
przetarg nieograniczony
na żywienie dzieci w roku szkolnym 2013/2014.

 Treść ogłoszenia:       www.img.blizej.info/przedlubien/ogloszenie-o-zamwieniu.docx
 
 
Dokumenty do pobrania:  www.img.blizej.info/przedlubien/siwzpl.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr1.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr2.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr3-i-4.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr5.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr6.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr7.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/zalnr8.doc
                                              www.img.blizej.info/przedlubien/projekt-umowy.doc
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-06-13 14:51:21

                                                                            
We czwartek 9 maja dzieci z naszego przedszkola po raz drugi w tym roku szkolnym gościły w Teatrze Lalek "Rabcio". Tym razem na wycieczkę wybrali się nasi najmłodsi milusińscy z grup ''Promyczki” i ''Biedronki''. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia spektaklu pt. "Tygrys Pietrek", opowiadającego o niezwykle sympatycznym tygrysku, który niestety wszystkiego się bał. Inne tygrysy naśmiewały się z niego, a za brak odwagi nawet... ukradły mu paski. Zasmucony tygrysek szukał, więc innych przyjaciół do zabawy. Aż...pewnego dnia jego mama bardzo ciężko zachorowała. Tygrysek postanowił za wszelką cenę pojechać po lekarza - pokonał burzę, wichurę i inne przeszkody. Sprowadził doktora do mamy, czym udowodnił, że jest odważny. Dzieci dzięki tej inscenizacji odkryły przede wszystkim, że bać się nie jest wstyd, że lęk można pokonać. Brawa, więc dla aktorów teatru z Rabki za to, że w tak cudowny, zabawny sposób uczą dzieci ważnych życiowych prawd.
 
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-19 22:30:57

        W miesiącu maju do naszego przedszkola zawitali wyjątkowi goście, a mianowicie Strażacy z OSP w Lubniu, którzy uświadomili nam jak bardzo potrzebna i niebezpieczna jest ich praca. Panowie strażacy opowiadali dzieciom jakie grożą nam niebezpieczeństwa i jak powinniśmy zachowywać się w trakcie pożaru lub innego zagrożenia. Poznaliśmy, jaka jest rola i zadania należące do strażaków, mogliśmy obejrzeć rodzaje umundurowań oraz narzędzia, jakich strażacy używają podczas swojej pracy. Jednym z atrakcyjniejszych elementów odwiedzin było zwiedzanie samochodu strażackiego i kolejno przejażdżka nim po okolicach Lubnia. Na koniec spotkania kilku ochotników mogło spróbować również lać wodę z węża strażackiego.
Bardzo dziękujemy panu Stanisławowi Ł. i Tadeuszowi W. za zaangażowanie oraz świetnie poprowadzone spotkanie. Z pewnością po tym niecodziennym spotkaniu jeszcze więcej chłopców, a może i nawet dziewczynek zacznie marzyć o tym, aby zostać właśnie strażakiem.
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-05-19 20:43:47

W poniedziałek 22 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Ziemi. Pamiętały o tym dzieci z Samorządowego przedszkola w Lubniu, którzy w pięknych zielonych strojach z plakatami w ręku przemaszerowały ulicami naszej wioski. Głośnym śpiew, i skandowane hasła ekologiczne rozbrzmiewały po całym Lubniu. Tegoroczna akcja miała na celu przede wszystkim promocję ekologii wśród dzieci, które złożyły także przyrzeczenie zobowiązujące do szanowania środowiska naturalnego. ''Ekologiczny pochód” był pewnego rodzaju apelem najmłodszych o przyszłość naszej planety. Akcja ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat, jak i gdzie żyjemy!!!
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-25 22:07:53

W poniedziałek 22 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się bardzo ciekawy, bo niekonwencjonalny pokaz mody. Dziewczynki z grupy ''Pszczółki'' wcieliły się w rolę ''eko-modelek'' i prezentowały piękne stroje ekologiczne. Prezentowane stroje zostały wykonane przez rodziców dzieci z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. reklamówki, worki, gazety, bibuła, folia, papierki po cukierkach itp. Małe modelki prezentację swojej ''ekokreacji'' poprzedzały krótkim wierszykiem na jej temat. Na pokazie można, więc było zobaczyć m.in. strój ekologiczny sportowy, wieczorowy, wizytowy, dyskotekowy i codzienny. Ciekawym dodatkiem były nakrycia głowy i torebki. Wszystkim zgromadzonym uczestnikom pokazu bardzo podobała się ta ekologiczna atrakcja, a modelki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wielką frajdę sprawiło uczestniczkom pokazu pozowanie do sesji fotograficznej. To była świetna zabawa. Gratulujemy pomysłowości i oryginalności wszystkim projektantom.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-24 23:01:25

Dnia 12 kwietnia przedszkolaki z grupy ''Czarodzieje" i ''Pszczółki" gosciły w jednej z sal przedszkolnych pania Danutę Skolarus - dyrektora GBP w Lubniu oraz pana Krzysztofa Łabuza - sekretarza Urzędu Gminy Lubień. W ramach ogólnopolskiej akcji ''Cała Polska czyta dzieciom" przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwały się w treść pouczających wierszy Jana Brzechwy czytanych przez naszego gościa. Pan Krzysztof oprócz czytania zaprezentował również dzieciom przepiękną piosenkę o ''Biedronce", która także zawierała elementy wychowawcze. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie z zaproszonymi gośćmi pozowały do zdjęć, i kolejno podziękowały za przybycie wesołą piosenką. Wszyscy słuchacze byli zachwyceni spotkaniem, z pewnością wrażenia pozostaną na długo w ich pamięci.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-24 19:38:01

 
 
          Międzynarodowy dzień słońca obchodzony jest co roku 18 marca. Głównym celem tego święta jest upowszechnienie wiedzy na temat słońca oraz jego wpływu na ziemię. Nasze przedszkole także uczciło ten dzień we wtorek 19 marca. Dzieci z grupy pszczółki i czarodzieje były tego dnia ubrane w żółtych, słonecznych kolorach. Zabawę rozpoczęto od odszukania w salach ukrytych słoneczek, następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania , o tym ''Do czego potrzebne jest słońce?!”. W tym ,,słonecznym” dniu nie mogło także zabraknąć słonecznych zabaw oraz wspólnego przywoływania słońca za pomocą czarodziejskiej wyliczanki. Najwięcej frajdy i radości sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną oraz z żółtymi balonami. Zabawa ''Wesołe słoneczko - smutna chmurka” pozwoliła dzieciom wyrazić swoje uczucia i emocje. Na zakończenie ''słonecznego świętowania”, każde dziecko wykonało własne papierowe żółte słoneczko, powstała także wspólna praca plastyczna pt. ''Kraina szczęścia i radości”. Oby takich słonecznych dni było jak najwięcej w naszym życiu.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-03 22:05:20

         21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Niestety, słoneczna aura nam tego dnia nie dopisała. Zimowa pogoda, która na dobre zagościła w Lubniu, nie odstraszyła jednak przedszkolaków. Poszczególne grupy wykonały kolorowe Marzanny i wyruszyły z nimi wesołym korowodem, głośno wykrzykując: „Żegnaj zimo na rok cały, dzisiaj wiosnę już witamy!”. Aby tradycji stało się zadość, słomiane kukły zostały uroczyście pożegnane – spalone przy śpiewie wiosennych piosenek. Tego dnia dzieci nie mogły się oprzeć wesołym, „wiosennym” zabawom na śniegu, bo przecież przedszkolaki kochają każdą porę roku. Wszyscy mamy, jednak nadzieję że nasze czary-mary coś pomogą i wreszcie przyjdzie upragniona wiosna.
 
  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-02 21:58:26

                
                 
Dnia 21 marca odbyła się wycieczka autokarowa do Kopalni Soli w Bochni. Wędrówka solnymi chodnikami pozwoliła poznać dzieciom fascynującą historię górnictwa solnego, która urzekła i rozbudziła ich wyobraźnię. Już sam zjazd windą pod ziemię okazał się dla naszych milusińskich nie lada atrakcją. Następnie przedszkolaki przejechały specjalną kolejką na drugi koniec kopalni i zaczęło się zwiedzanie. Razem z panią przewodnik dzieci spacerowały podziemnym korytarzem, który zaprowadził ich do kaplicy, gdzie wszyscy wysłuchali legendy o pierścieniu świętej Kingi. Dzieci zobaczyły, także dawny kierat, zdjęcia Kuby - ostatniego konia pracującego pod ziemią oraz stajnię dla koni w której wysłuchały opowieści o Kopalni Soli oraz legendy o Skarbniku. Wycieczka dostarczyła dzieciom mnóstwo radości, niesamowitych wrażeń i fantastycznych wspomnień.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-04-02 20:51:27

            Ostatniego dnia miesiąca lutego w naszym przedszkolu odbył się Pierwszy Zimowy Pokaz Mody, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki oraz panie, które chętnie przechadzały się po ''białym dywanie''. W tym dniu niemalże wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania a zimowy biały kolor królował na każdej sali przedszkolnej. Modele i modelki z gracją, ale i z przejęciem prezentowali stroje, które wcześniej zaprojektowali wraz z rodzicami. Na pokazie można było zobaczyć m.in. bałwanki, śnieżynki, pingwinka, choinkę, narciarza i oczywiście Panią Zimę w pięknej białej sukni. Wszyscy byli zachwyceni pomysłowymi kreacjami prezentowanymi na wybiegu i nagradzali je gromkimi brawami. Po zakończonym pokazie jury wybrało i nagrodziło najciekawsze stroje. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia z ''zimowego wybiegu''.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-03-02 22:29:42

            W piątek dnia 1 lutego w naszym przedszkolu odbył się ''Indyjski Bal Karnawałowy''. Tematem tegorocznej zabawy były Indie i tamtejsze klimaty. Panie prowadzące przebrane za hinduski zaprosiły wszystkie dzieci w podróż po indyjskiej krainie, były tańce nawiązujące do indyjskich klimatów, wybór najlepiej tańczącej pary, pokaz strojów oraz różne konkursy i zabawy. Wszystkie przedszkolaki były pięknie przebrane za postacie z bajek, baśni i filmów. W doskonałych nastrojach bawiły się m.in. wróżki, księżniczki, rycerze, dwie myszki miki, królewna śnieżka, klauny, krasnale, cyganki i elfy, a także wielu spider-manów i supermanów. W przerwie między pląsami dzieci wzięły udział w indywidualnej i grupowej sesji fotograficznej, z pewnością nie jedna ''księżniczka'' czy ''wróżka'' poczuła się w tym dniu jak prawdziwa modelka. 
 
                         
                                                 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-06 18:42:47

 
                                                    
                                 
 
                  Dzień Babci i Dziadka według kalendarza to 21 i 22 styczeń. W tym roku jednak z racji ferii zimowych świętowaliśmy w przedszkolu w Lubniu dnia 11 i 31 stycznia. Podczas tegorocznych występów wszystkie przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się na scenie, a babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnorodnych formach artystycznych. Dzieci z najstarszych grup wiekowych wystawiły przepiękne Jasełka, podczas których na twarzach dziadków malowało się wzruszenie i radość. Pojawiły się, więc łzy wzruszenia, jak i ,,śmiech przez łzy”, widoczny m.in. podczas inscenizacji pt. ,,Jak to z babcią i z dziadkiem było...”. Nie zabrakło także piosenek, wierszy i skocznych tańców specjalnie przygotowanych na święto naszych kochanych dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po zakończeniu części artystycznej dzieci odśpiewywały dziadkom gromkie ,,sto lat” i kolejno wręczały własnoręcznie wykonane upominki.
Przedszkolaki swoimi występami wyraziły, więc wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków, a także podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia.
Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie już wkrótce będzie można obejrzeć fotografie z występów artystycznych naszych wspaniałych aktorów, tancerzy i wokalistów.
 
A oto linki do krótkich filmów ukazujących naszych małych artystów na scenie.
 
  http://youtu.be/lV7Gj6DcCqk
  http://www.youtube.com/watch?v=sbxPUzOzJuk&feature=youtu.be
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-02-01 14:08:59

"Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia.
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.
Jest taka siła co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”.
           Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim. Magia Świąt dotarła również do przedszkola w Lubniu. Dnia 19 grudnia odbyło się bowiem w przedszkolu spotkanie wigilijne wszystkich pracowników placówki oraz emerytów. W ten wyjątkowy świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z grupy ''Stokrotki'', wcielając się w postacie z bajki pt. ''Dziewczynka z zapałkami''. Mali artyści, w pięknych strojach, dali popis swoich umiejętności zarówno aktorskich jak i tanecznych, za które otrzymali gromkie brawa. Za piękny akcent świąteczny w imieniu wszystkich zgromadzonych podziękowała pani dyrektor – Urszula Trzeciak.
 
            Korzystając z okazji składamy wszystkim najcieplejsze życzenia noworoczne, aby ten Nowy 2013 Rok przyniósł same dobre i radosne dni. By można było spełnić największe marzenia, ale przede wszystkim, by nigdy nie zabrakło tego co w życiu najważniejsze – zdrowia, miłości oraz wzajemnej życzliwości.
Życzą pracownicy przedszkola wraz z panią dyrektor.
 
  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2013-01-16 15:45:38

''Mikołaju, Mikołaju na Ciebie czekamy...''
Wizyta świętego Mikołaja to dzień na który cały rok czekają wszystkie dzieci. Tak było i tym razem, a oczekiwany Gość przybył do naszego przedszkola już 5 grudnia. Wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowane, gdyż od dawna ćwiczyły piosenki dla Mikołaja. A kiedy nastał ten wyjątkowy dzień odświętnie ubrane maluchy stawiły się do przedszkola i starały się być wyjątkowo grzeczne. Do przedszkola przyszły również dzieci, które nie uczęszczają na co dzień do placówki. Św. Mikołaj podziękował wszystkim za ciepłe przyjęcie i bardzo ucieszył się, że w tym roku również czekało na niego tak dużo dzieci. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu, przestrzegał zwłaszcza tych największych urwisów. Mikołaj nie zapomniał także o prezentach i obietnicy, że odwiedzi nasze przedszkole za rok.
 
                     
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-11 23:27:43

Pod koniec listopada w czwartek od samego rana czekały na dzieci w przedszkolu nie lada atrakcje i zabawy. Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki wraz z paniami świetnie bawiły się na zabawie andrzejkowej, tańcząc w parach, solo oraz w kole. Dzieci z wielką radością wypowiadały również andrzejkowe zaklęcia, lały wosk oraz brały udział w licznych wróżbach i konkursach. Jednak to nie wszystko, bowiem po tańcach i swawolach przyszedł czas na ''odpoczynek'' przy widowisku w wykonaniu Baśniowej Kapeli, która odwiedziła nas tego dnia. Tym razem była to opowieść słowno – muzyczna pt. ''Serce, serduszko'' mówiąca o Królowej Śniegu i przemianie ludzkiego serca, o przyjaźni z psem i o Świętym Mikołaju. Dzieciom bardzo podobały się piosenki śpiewane przez artystów, a szczególnie przypadł im do gustu utwór pt: "Gaz, gaz, gaz". Tradycyjnie jak co roku muzycy z Baśniowej Kapeli podarowali nam swoją płytę i malowanki, za co serdecznie im dziękujemy.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-12-11 21:52:11

                  
                     
 
W miesiącu październiku ogłoszony został przez naszą placówkę Konkurs Plastyczny pt. ''Jesienny stroik”. W konkursie wzięły udział dzieci z wszystkich placówek z terenu gminy Lubień. Do przedszkola nadesłano 81 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi, wykorzystując głównie naturalny materiał przyrodniczy. Podczas oceny prac komisja brała pod uwagę: oryginalność przedstawienia tematu, zgodność pracy z tematyką konkursową, walory artystyczne oraz samodzielność pracy dziecka. Dokonanie oceny prac było bardzo trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie z nich prezentowały wysoki poziom artystyczny. Ostatecznie po burzliwych naradach jury w składzie A. Burtan, J. Hajda, U. Trzeciak i R. Wietrzyk podzieliło prace na dwie kategorie:
 
I. Praca wykonana z pomocą osoby dorosłej.
II. Samodzielna praca dziecka.
 
W pierwszej kategorii przyznano 3 nagrody główne i wyróżnienia, natomiast
w drugiej 11 nagród głównych i wyróżnienia.
 
Autorzy nagrodzonych prac to:
 
Kategoria I:
I. Jagoda Stożek – Lubień
II. Damian Kapłon – Skomielna Biała
III. Oliwia Kuros – Skomielna Biała
 
Kategoria II:
I. Klaudia Leksander i Mateusz Jarosz – Tenczyn, Klaudia Pawlik – Skomielna Biała, Zuzanna Pala – Lubień.
II. Paweł Żernowski – Tenczyn, Joanna Cieżak – Lubień, Adam Guśpiel – Tenczyn, Aleksandra Klimas – Lubień.
III. Karolina Dróżdż – Krzeczów, Jagoda Pieron – Lubień, Emilia Jarosz – Tenczyn, Aleksandra Wietrzyk – Lubień.
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-26 18:56:08

Nasze przedszkole już po raz drugi wzięło udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez serwis internetowy dla dzieci w wieku przedszkolnym Buliba.pl.

Począwszy od 19-go (najbliższy poniedziałek) do 25 listopada (niedziela) można głosować na trzy prace . Prace prezentowane będą w zakładce „Galeria”. Każda zalogowana osoba może oddać 3 głosy codziennie w podanym wyżej terminie. Do wygrania są atrakcyjne nagrody dla przedszkola oraz dla głosujących. Liczymy na państwa głosy, im więcej głosów – tym większe szanse na wygraną.. Każdy domownik może oddać osobno glosy o ile posiada własny adres email.

http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2012

 Dbamy o przyrodę z Misiem Bu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-16 11:15:49

Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W tym szczególnym dniu dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, zmierzyły się także z pierwszym publicznym występem przed licznie zgromadzoną publicznością. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Kolejnym punktem programu było złożenie Przysięgi i Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor Urszulę Trzeciak wszystkich ''nowych'' wychowanków. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało od swojej wychowawczyni Dyplom oraz drobne upominki. Podczas pasowania nie zabrakło, także sesji zdjęciowej, na której zostało uwiecznione to wyjątkowe wydarzenie z życia każdego przedszkolaka. Po emocjach związanych z występami wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek:). Ten dzień był dla naszych milusińskich z pewnością bardzo miłym i radosnym wydarzeniem, pozostawiającym wesołe wspomnienia.
Serdecznie zapraszamy do naszej galerii zdjęć w której wkrótce ukażą się fotografie z uroczystości.
Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości i uśmiechu na co dzień oraz samych sukcesów w edukacji przedszkolnej.
 
   
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-12 21:13:26

W tym roku szkolnym uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Samorządowym Przedszkolu w Lubniu miały miejsce 30.10.2012r. Program artystyczny z tej okazji przygotowały 4-latki z grupy Stokrotki. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki pamiętały o wszystkich, którzy pracują w przedszkolu i oddają swe serce dzieciom. Wierszem, piosenką i skocznym tańcem pt. ''Wiewióreczka mała'' wszystkie ''Stokrotki'' podziękowały za codzienną opiekę i troskę, pomoc, cierpliwość, życzliwość, wesołą zabawę i naukę. Cały program wypełniony był humorem, tańcem, wierszem i muzyką, a przygotowała go pani Ewa Zborowska, za co całe grono pedagogiczne serdecznie dziękuje:) .
 
             
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-11-12 20:23:47

W dniu 16 października dzieci z grupy Pszczółki, Czarodzieje i Motylki udały się na pieszą wycieczkę do piekarni państwa Wsół w Lubniu. Podczas wizyty w miejscowej piekarni dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda to miejsce od środka. Zwiedziły pomieszczenia piekarni i zapoznały się z pracą piekarza. Dokładnie obejrzały urządzenia używane w procesie technologicznym wyrobu pieczywa. Z uwagą wysłuchały informacji na temat kolejnych etapów powstawania chleba. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek w postaci pysznych babeczek.
Dziękujemy właścicielom Piekarni za możliwość zorganizowania wycieczki i zapoznanie nas z tajnikami wypieku pieczywa.
Było bardzo interesująco i pachnąco.
 
     
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-27 14:03:35

Dnia 5 października przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarowa do teatru lalek ''Rabcio'' w Rabce na premierę spektaklu pt. ''Miś Tymoteusz Rym Cim Ci''. Przedstawienie opowiadało o przygodach sympatycznego i miłego misia, który mieszkał wraz ze swoim tata, niestety nie miał przyjaciół. Spektakl opowiadał, więc o samotności, przyjaźni i możliwości wspólnego rozwiązywania problemów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oraz uśmiechem śledziły losy głównego bohatera – Misia Tymoteusza. Wielka scena, zmieniająca się dekoracja, kolorowa gra świateł, rekwizyty, muzyka, aktorzy oraz wesołe, niekonwencjonalne lalki to wszystko otworzyło okno na świat kultury i sztuki małych widzów. Dostarczone wrażenia wywołały u dzieci niezwykłą radość, pogodę i spontaniczną reakcję na dialogi z Misiem.
 
         
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-27 13:40:43

Dnia 2 i 3 października w naszym przedszkolu odbyło się ''Święto Jabłuszka'' oraz ''Urodziny Marchewki''. Dzieci z grup: Czarodzieje, Pszczółki i Biedronki pokazały, że można na nie liczyć – prawie każde dziecko pamiętało o przyniesieniu owoców i warzyw, a także o odpowiednim stroju w kolorze: żółtym, czerwonym, zielonym i pomarańczowym. Podczas owocowych dni dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o wartościach odżywczych jabłek i marchwi oraz o znaczeniu spożywania naturalnych witamin. Dzieci wzięły także czynny udział w inscenizacji wiersza pt. ''Miś idzie do sadu'' oraz w teatrzyku sylwet pt. ''Urodziny Marchewki''. Przedszkolaki w tych dniach uczestniczyły w licznych zabawach oraz konkursach, tańczyły także i śpiewały owocowe piosenki. Podczas owocowych dni dzieci wspólnie z nauczycielką wykonały przepyszny kompot jabłkowy oraz sok marchewkowy, który kolejno został oczywiście degustowany przez wszystkie przedszkolaki. Tak spędzone dni w przedszkolu przyniosły wiele radości, pozytywnych wrażeń a co najważniejsze przyczynił się do wzrostu świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania.
 
           
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-27 12:56:59

W miesiącu październiku do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał znany już dzieciom z poprzednich lat aspirant Paweł Ruciński wraz z kolegą policjantem, którzy to przypomnieli przedszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz prawidłowego zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusze policji opowiadali o pracy policjanta, ostrzegali dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec spotkania dzieci wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonany upominek w postaci rysunku, a także wspólnie zaśpiewały piosenkę
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!
 
                    
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-18 21:53:17

W słoneczne październikowe do południe 5 i 6-latki z grupy ''Pszczółki'' i ''Czarodzieje'' odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubniu. Panie Bibliotekarki z wielką serdecznością oprowadziły przybyłe przedszkolaki po bibliotece i wyjaśniły im zasady korzystania z zasobów biblioteki. Zachęcały również dzieci do czytania i wypożyczania książek, pozwalały małym czytelnikom oglądać wybrane przez siebie książki i czasopisma. Przedszkolaki obiecały, że będą z rodzicami często odwiedzać bibliotekę i staną się jej czytelnikami. Było to jedno z comiesięcznych spotkań organizowanych w ramach akcji ''Cała Polska czyta dzieciom'' do której dołączyły przedszkolaki z naszego przedszkola, aby kształtować i rozbudzać zamiłowanie do korzystania z książęk.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Danucie Skolarus i Renacie Leśniak za tak miłe spotkanie!
 
                
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-18 20:50:53

W październiku 2012r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk ''Skrzat'' z Krakowa, z którym współpracujemy już od wielu lat. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Przygody Okruszka”. Przedszkolaki z przejęciem przeżywały perypetie Okruszka, który miał za zadanie uratować krainę baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Postacie ze znanych bajek takie jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia uczyły dzieci właściwego postępowania i odróżniania dobra od zła. Ponadto dzieci mały okazję zapoznać się z pracą aktora, scenografią i rekwizytami. Przedstawienie podobało się zarówno młodszym jak i starszym przedszkolakom, o czym świadczyły żywe reakcje dzieci, a także gorące oklaski, zarówno w trakcie jak i na zakończenie przedstawienia.
 
                
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-10-18 20:16:19

"Pożegnania przyszedł już czas.                                                                                
Żegnaj przedszkole, żegnajcie panie,
Dziś uroczyste nasze rozstanie"
 
          Tymi słowami dzieci kończące edukację przedszkolną rozpoczęły swój pożegnalny program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce, przypominające pobyt w przedszkolu. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszych szczeblach edukacji. Absolwenci otrzymali piękne książki, plakietki i pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola. Dzieci 5-letnie również nie zapomniały o swoich kolegach, złożyły im życzenia oraz podarowały własnoręcznie zrobione pamiątki. Nie obyło się także bez podziękowań od rodziców dla pracowników przedszkola oraz od nauczycielek i Pani Dyrektor dla rodziców, którzy służyli pomocą, czynnie włączali się we wszystkie imprezy przedszkolne i prezentowali wspaniałą postawę przyjaciół przedszkola. Rodzice dzieci kończących w tym roku edukację przedszkolną zafundowali swoim pociechom i nam wszystkim piękną pamiątkę w postaci ''drzewa – klonu”, które wspólnie posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym.
Niejednemu starszakowi łezka zakręciła się w oku, że już czas opuszczać przedszkolne progi…. Wszystkim absolwentom życzymy udanych wakacji oraz sukcesów w dalszej edukacji szkolnej!!!
 
       
           
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-01 16:09:19

Dzień Dziecka to święto, na które wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. W naszym przedszkolu był to dzień pełen atrakcji, radości i wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w wielu konkursach, zorganizowane zostały zabawy z tańcem i śpiewem. W tym wyjątkowym dniu dzieci mogły również przynieść do przedszkola swoją ulubioną zabawkę. W każdej z sal nie zabrakło wspólnych tańców i pląsów do ulubionych piosenek, były także słodycze, kolorowe baloniki oraz lody zafundowane przez panią kucharkę.
Z okazji ''Dnia Dziecka” pani dyrektor zafundowała, także wszystkim przedszkolakom atrakcję w postaci dmuchanych zamków, na których dzieci skakały i zjeżdżały do upadłego. Zdjęcia ilustrujące te wspaniałe chwile ukażą sie wkrótce w naszej galerii.
 
        
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-20 22:29:13

W ramach projektu ''Hej! na krakowskim rynku'' w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny związany z legendarną postacią ''Smoka wawelskiego''. Rodzice wraz z dziećmi mieli za zadanie wykonać wybraną przez siebie techniką postać ''Smoka wawelskiego'' o dowolnych rozmiarach. Nadesłane prace były bardzo piękne i wszystkie zostały nagrodzone. Dziękujemy uczestnikom konkursu za podjęcie trudu i zaangażowanie w realizację tego projektu.

                   
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03 20:29:18

Dnia 29 maja w podróż do krakowskiego ZOO wybrały się najmłodsze grupy z naszego przedszkola czyli ''Promyczki'' wraz z rodzicami oraz ''Biedronki''. Wędrując alejkami ogrodu zoologicznego przedszkolaki mogły zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt wśród, których były m.in. lwy, słonie, tygrysy i małpy. Dzieci widziały też pluskające się w wodzie hipopotamy, poczuły ''cudowny'' zapach skunksa, a także podziwiały papużki i inne gatunki ptaków. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci węże, natomiast kucyki wywoływały uczucie radości i chęć pogłaskania ich. Dzięki oglądaniu z bliska różnych zwierząt, przedszkolaki poznały ich wygląd oraz tryb życia. Oprócz obcowania z naturą, był także czas na suchy prowiant, który na terenie ogrodu smakował wyjątkowo i niepowtarzalnie. Pogoda była piękna, więc spacer po krakowskim ZOO można zaliczyć do naprawdę udanych.
 
 
                       
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03 19:47:37

W miesiącu maju do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu. Strażacy podczas spotkania opowiadali dzieciom o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, przekazali wiedzę, o tym jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo oraz zaznajomili z sytuacjami, w których dzieci powinny korzystać z numerów alarmowych. Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, którymi przyjechali strażacy. Dzieci chętnie wsiadały do nich, mogły obejrzeć je z bliska, a także zapoznać się z ich wyposażeniem. Nie zabrakło również ekscytującej przejażdżki wozem strażackim oraz "zabaw" z wodą. Strażacy pokazywali przedszkolakom, jak obsługuje się węże strażackie i w jaki sposób gaszą pożar. Była to niesamowita frajda dla maluchów, gdyż prawie każdy z nich w tym wieku marzy o tym, aby zostać strażakiem.
 
                
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-01 19:28:52

      Dnia 19 maja w sobotnie popołudnie przed budynkiem gimnazjum w Lubniu odbyła się rodzinna impreza integracyjna pod hasłem: ,,Hej! na krakowskim rynku”. Cały program artystyczny przygotowany był w oparciu o legendy, tańce i przyśpiewki krakowskie. Dzieci w roli małych aktorów zaprezentowały się na scenie w inscenizacjach pt. ''Wyprawa ślimaka do grodu Kraka” oraz w ''Legendzie o smoku wawelskim”. Na naszej scenie oprócz małych aktorów pojawili się także wspaniali tancerze i wokaliści w przepięknych strojach krakowskich. Zgromadzona widownia wraz z chórkiem wesoło śpiewała przyśpiewki krakowskie oraz radośnie wyklaskiwała rytm skocznego ''Krakowiaka” i ''Lajkonika”. Na twarzach wszystkich rodziców widoczny był uśmiech, radość i duma ze swoich pociech.
      Zajęcia na których mali tancerze, aktorzy i wokaliści szlifowali swoje talenty odbywały się w ramach projektu ,,Hej! na krakowskim rynku” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Natomiast końcowy efekt stanowiący podsumowanie tychże zajęć widoczny był właśnie na naszej scenie ukazującej najważniejsze miejsca pięknego Krakowa.
 
              
                      
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-30 13:43:43


                                                                                                                                                       
Dnia 15 i 16 maja niemalże wszystkie 5 i 6-latki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do dawnej stolicy Polski, czyli pięknego Krakowa. Dzieci u stóp Wzgórza Wawelskiego pod opieką fachowego przewodnika rozpoczęły zwiedzanie od Dziedzińca królewskiego - przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o życiu na zamku królewskim w dawnym Krakowie. Niewątpliwie jednym z większych przeżyć było zejście po krętych schodach do Smoczej Jamy i zwiedzanie groty. Smoka, co prawda nie znaleźliśmy, ale sama jaskinia bardzo się wszystkim podobała. Po wyjściu na bulwary wiślane zobaczyliśmy wreszcie smoka, który nawet specjalnie dla nas zionął ogniem i ruszyliśmy dalej w stronę krakowskiego Rynku. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Rynku wzdłuż Sukiennic, słuchanie hejnału oraz podziwianie wnętrza Kościoła Mariackiego. I wreszcie zasłużony odpoczynek w Domu Jana Matejki, gdzie czekały na nas warsztaty plastyczne oraz przeróżne zabawy i ćwiczenia z przewodnikiem.
 
              
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-16 21:52:08


Dnia 20 kwietnia 2012 r. po raz kolejny do naszego przedszkola zawitali aktorzy teatru ''Skrzat'' z Krakowa, którzy przedstawili spektakl pt. „Królestwo Wesołuszka”. Przedstawienie opowiadało o złej czarownicy, która pozazdrościła pięknej księżniczce urody i majątku. Postanowiła ją porwać i zająć miejsce na tronie. Za sprawą jej poczynań królestwo zamieniło się w krainę smutku i przygnębienia. Jednak sprytny kuchcik Grzesio, mądra sowa i przedszkolaki wspólnie uwolnili księżniczkę. Przydał się do tego czarodziejski flet, tajemnicza księga zaklęć i kilka drobnych czarów, aby wszystko wróciło do normy. Bajka sprawiła dzieciom wiele radości, było mnóstwo śmiechu i zabawy, a zła czarownica wcale nie była taka groźna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, pomagały czarować, śpiewać, usypiać czarownicę, a nade wszystko miały okazję doświadczyć wielu radosnych i estetycznych przeżyć.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-26 09:25:47

Dnia 13 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie integracyjne, na które zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami. Gości w przedszkolu przywitała pani dyr. Urszula Trzeciak oraz wszystkie przedszkolaki i cały personel. Po miłym powitaniu, gospodarze z grupy ''Pszczółki” zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu teatralnym pt. ''Powitanie Wiosny". W momencie pojawienia się małych artystów na scenie, na twarzach wszystkich pierwszoklasistów zagościł uśmiech i zainteresowanie. Wszyscy bardzo się cieszyli, że po tak długim czasie znów mogli się zobaczyć, pobawić, porozmawiać…. Radości i wspólnych zabaw nie było końca, jednak szkolny dzwonek przerwał sielankę zapraszając pierwszaków na lekcje. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i już zaczynamy odliczać czas do kolejnego spotkania tym razem w szkole….
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-23 22:47:50

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy I ''Promyczki” zaprosili swoich rodziców na przedstawienie pt. "Bajeczka wielkanocna". Spektakl w wykonaniu małych aktorów miał niesamowity charakter, bowiem każde dziecko miało do spełnienia określoną ważną rolę, a sala zamieniła się w otoczenie przypominające wiejskie podwórko. Była kurka, kaczuszki, piesek, kotek, baranek i owieczki, pojawiła się także biedronka i żabka. Uwagę przyciągały zabawne kostiumy, pomysłowa scenografia i ciekawy montaż muzyczny, który ubarwił przedstawienie. Nasi mali artyści pięknie recytowali wiersze, śpiewali wielkanocne piosenki, a także zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w popisowym tańcu ''Kaczuszki''. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom wielkanocne upominki w postaci kolorowych palemek z życzeniami. Przedstawienie podobało się wszystkim zgromadzonym gościom, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
 
           
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-10 17:43:05

Z okazji rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, nasze przedszkolaki spragnione słonecznej pogody w czwartek 29 marca powitały uroczyście nową porę roku inscenizacją pt. „Pożegnanie zimy, powitanie wiosny”. Przedstawienie przygotowały dzieci z grupy ''Pszczółki'' i zaprosiły na nie kolegów z pozostałych grup wraz z Panią Dyrektor i nauczycielkami przedszkola. Wśród „gości” pojawiających się na scenie można było zobaczyć dzieci wcielające się w rolę: słoneczka, bociana, przebiśniegów, pączków drzew, niedźwiedzia, skowronka, krokusów, żabek i miesiąca Marca. Rolę oczekiwanej przez wszystkich Pani Wiosny odegrała Julia Zięba, która to ''zaczarowała'' cała scenę, kolejno budząc do życia napotkane rośliny i zwierzęta. Kolorowe stroje, jakie zaprezentowały dzieci spowodowały, że sala przedszkola przeobraziła się tego dnia w prawdziwą wiosenną łąkę .
 
                
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-10 15:45:41

Dnia 23 marca gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków, którzy wprowadzili wszystkich przedszkolaków w bogaty świat instrumentów perkusyjnych. Pierwszym instrumentem, zaprezentowanym przez gości był ksylofon. Dzieci dowiedziały się, z czego jest zbudowany oraz jakie są jego walory dźwiękowe. Następnie wysłuchały kilku utworów oraz popularnych melodii z bajek i filmów granych na tym właśnie instrumencie. Dużym zainteresowaniem cieszył się także werbel, którego dźwięki zachęcały do ćwiczeń rytmicznych. W dalszej kolejności prezentowane były instrumenty perkusyjne z różnych stron świata, wykonane z nietypowych materiałów i wydające bardzo ciekawe i oryginalne dźwięki. Nie zabrakło też instrumentów perkusyjnych, znanych dzieciom z codziennych zajęć muzycznych w przedszkolu. Nasze przedszkolaki utrwaliły sobie ich nazwy, przypomniały technikę gry na nich oraz miały możliwość zagrania na przeróżnych instrumentach w towarzystwie fletu poprzecznego, werbla i ksylofonu.
To muzyczne spotkanie z pewnością rozbudziło u dzieci zainteresowania muzyczne, a w przyszłości miejmy nadzieję, zachęci je także do podejmowania prób gry na różnorodnych instrumentach.
Audycja muzyczna sfinansowana została ze środków podarowanych przez babcie i dziadków.
 
              
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-29 19:48:45

''Marzanno, Marzanno
odpłyń gdzieś za morza
niech kwitną już kwiaty,
zielenią się zboża…''
 
Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola, jak co roku pożegnały zimę a powitały upragnioną wiosnę. Zgodnie z tradycją przedszkolaki z wielką ochotą i zaangażowaniem, dzień wcześniej zrobiły w swoich grupach Marzanny, które powstały ze słomy oraz kolorowej bibuły. Wszystko po to, by już następnego dnia, czyli 21 marca kolorowym korowodem z wystrojonymi Marzannami wyruszyć z przedszkola nad rzekę Lubieńkę. Ze względów ekologicznych nie wszystkie Marzanny została wrzucone do rzeki, jednak aby tradycji stało się za dość jedna ''popłynęła do morza” a reszta została spalona. Dzieci wróciły do przedszkola dumne z siebie i zadowolone z dzieła, którego dokonały. Teraz pozostaje tylko cieszyć się wiosną i mieć nadzieję na wiele słonecznych dni .
 
         

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-24 21:47:44