Samorządowe Przedszkole w Lubniu

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

ponad 16 lat temu
W dniu 04.11.2010r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem. Dzieci miały okazję wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa połączonej z prezentacją multimedialną. Również z zaciekawieniem oglądały akcesoria, których policja używa w swojej pracy.
 
 
                

Aspirant Paweł Ruciński opowiadał o swojej ciekawej a zarazem niebezpiecznej pracy, zwrócił uwagę dzieci na potrzebę troski o własne bezpieczeństwo podczas zabaw oraz ograniczone zaufanie do obcych, przypomniał także numery alarmowe: 997 i 112. Wspólne rozmowy dotyczyły również zasad ruchu drogowego i znaczenia sygnalizacji świetlnej. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od zaproszonego gościa upominki w postaci malowanek. Dzieci był zachwycone wizytą, w ramach podziękowań wręczyły panu policjantowi symboliczną różę oraz miseczkę z cukierkami na osłodę jego ciężkiej pracy